Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Erdoğan'a çok sert sözlerle yüklendi

Davutoğlu Erdoğan’a çok sert sözlerle yüklendi

Sakarya il kongresinde konuşan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve damadı Hazine Bakanı Berat Albayrak'a sert sözlerle yüklendi.

Sakarya il kongresinde konuşan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve damadı Hazine Bakanı Berat Albayrak’a sert sözlerle yüklendi.

Sakarya’da partilerle buluşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

Davutoğlu,”Artık kimse damat bakana yüklenmesin. Onu oraya getiren Erdoğan’dır, ona bu yetkileri veren Erdoğan’dır. Türkiye’yi batıracak şekilde gösteren bir bakanı, dünyanın en başarılı bakanı gibi gösteren Erdoğan’dır” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Sakarya İl Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, bir kez daha Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı, “Artık kimse damat bakana yüklenmesin. Onu oraya getiren Erdoğan’dır, ona bu yetkileri veren Erdoğan’dır. Türkiye’yi batıracak şekilde gösteren bir bakanı, dünyanın en başarılı bakanı gibi gösteren Erdoğan’dır” dedi.

Davutoğlu: Defalarca uyardık

“Defalarca uyardık! Verileri saklamayın, bir halk ile mücadeleye yürüyecekseniz zor şartları, gerçekleri halk ile paylaşacaksınız dedik. Pandeminin varlığını saklamayı tercih ettiler. Stadyumlar, virüs yayılımı için en tehlikeli yerlerdir. Ya seyircisiz oynatın ya da ligleri erteleyin.

Bunlar kendi menfaatleri olan çok küçük işleri günün ortasında büyük kampanyalarla ilan ediyorlar ama milletin canını yakan uygulamaları gece yarısı yapıyorlar. Gece yarısı üniversite kapatıyorlar, gece yarısı milleti vergiye boğuyorlar.

Artık kimse damat bakana yüklenmesin. Onu oraya getiren Erdoğan’dır, ona bu yetkileri veren Erdoğan’dır, Türkiye’yi batıracak şekilde gösteren bir bakanı dünyanın en başarılı bakanı gibi gösteren Erdoğan’dır.

Neden vergiyi artırıyorlar? Çünkü yaşadıkları lüks ve şatafatı sürdürmeleri lazım. Necip Fazıl’ın şiirlerini artık okuyamazsınız. Siz vatandaşın on pulunun dokuzunu bir grup müteahhite harcamak gibi bir ayıbın içindesiniz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri