Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: İçeride milliyetçilik taslayan Erdoğan ve Bahçeli, Uygurlara yapılan Çin zulmüne sessiz...

Davutoğlu: İçeride milliyetçilik taslayan Erdoğan ve Bahçeli, Uygurlara yapılan Çin zulmüne sessiz kalmamızı bekliyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, liderlerle temaslar kapsamında ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ağırladı.

İki lider, gerçekleştirdikleri toplantının ardından ortak bir basın açıklaması düzenleyerek soruları yanıtladı. Davutoğlu, “HDP’nin kapatılma çağrısı” ve “Uygur Türklerine Çin zulmü” konularında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“İçeride milliyetçilik taslayan Erdoğan ve Bahçeli Uygurlara yapılan zulme sessiz, Çin’in Türkiye’deki sözcülüğünü yapan bir partinin peşine takılmışlar ve bizim de o mazlum kitlelere sessiz kalmamızı bekliyorlar” diyen Davutoğlu, milletin bunun hesabını iktidara soracağını söyledi.

Davutoğlu, “Bilinsin ki mazlumların kimsesizlerin sahibi olarak da Uygur Türklerinin haklı mücadelelerinin sonuna kadar yanındayız, kimsesizlerin sahibi diye yola çıkan Sayın Cumhurbaşkanı’nın aylardır Uygur Türkleri ile ilgili tek bir söz sarf etmemesi, her fırsatta AK Parti iktidarına ayar veren Bahçeli’nin dönüp de niye Birleşmiş Milletler’de 38 ülkenin imzaladığı bir metne Türkiye imza atmadı diye hesap sormayışının hesabını da millet onlardan sorar. Bu konularda bizim sicilimiz de temizdir, geleceğimiz de belli ilkeler temelinde mücadeleye devam edeceğimiz yönünde kararlılığımız da açıktır” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri