Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: İktidar gidecek ve hiçbir kaos yaşanmayacak

Davutoğlu: İktidar gidecek ve hiçbir kaos yaşanmayacak

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Davutoğlu ve Uysal görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

Davutoğlu ve Uysal yaptıkları basın açıklamasında hükümeti eleştirdi. “Hiç kimse tereddüt etmesin bu iktidar gidecek, toplumsal düzeni kaosa sokacak hiçbir şey yaşanmayacak” diyen Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Kaos yaşanmayacak

“Siyasi partilerden genel merkezimize ziyaretler devam ediyor. Dün de siyasi partilerden genel merkezimize ziyaretler vardı. Demokrat Parti, herhangi bir parti değil, gelenektir. Şuan da iktidardan şikayet edip yine de onları destekleyenler ‘Acaba devlet zarara uğrar mı?’ ya da ’28 Şubat sonrası elde edilen kazanımlar zarara uğrar mı?’ diye korkuyorlar. Hiç kimse tereddüt etmesin bu iktidar gidecek, toplumsal düzeni kaosa sokacak hiçbir şey yaşanmayacak. Bir daha bu ülkede kimse başörtü yasağı başta olmak üzere 28 Şubat öncesini yaşamayacak.”

DP Genel Başkanı Uysal ise Gelecek Partisi ile birlikte ortak kaygıları olduğunu belirtti. 2019 seçimlerini hatırlatarak, ‘AKP’nin yargıyı manipüle ederek neler yaptığını hepimiz biliyoruz’ diyen Uysal şu şekilde konuştu:

“Ülkenin yaşadığı akıl dışı hezeyanların bir takım tezmiş gibi ortaya konulup bu ülkede kayıt dışı bir ekonominin, devletin nasıl işlediğini görüyoruz. Bugün bu ziyaretle sağduyu içerisinde fikir ve kadro derinliğini ortaya koymak siyasetin en önemli meselesidir. Ortak kaygılarımız var. İktidar Türkiye’yi biraz daha içeri kapatarak gidiyor. 2019 yerel seçimleri sonrası bunun bir provasını görmüştük, İstanbul seçimlerini iptal ederek. AKP’nin yargıyı manipüle ederek neler yaptığını hepimiz biliyoruz. ”

Yanlışı ifşa edenlere suç duyurusu

“BDDK’nin bu ülkenin parlak bürokratlarına, namuslu gazetecilerine bu yanlışı yapanları değil de bunları ifşa edenler hakkında suç duyurusunda bulundular. Kavcıoğlu ile çalışmayı tercih etmiş olabilir ama bu ülke bu kadar kötülüğü hak etmiyor. Bir girdap içerisindeyiz ama buradan çıkmak hepimizin görevi. Gelecek Partisi ve biz bütün açık yürekliliğimizle Türkiye’nin önündeki problemin merkezine şahsi beklentilerimizi değil, Türkiye’nin vehametini koymayı açıkça söylüyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri