Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, iktidarı dış politika üzerinden topa tuttu

Davutoğlu, iktidarı dış politika üzerinden topa tuttu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Bursa İl Kongresinde konuştu. Davutoğlu'nun hedefinde iktidarın dış politikası ve bakan Çavuşoğlu vardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Bursa İl Kongresinde konuştu. Davutoğlu, iktidarı dış politika üzerinden adeta topa tutarken sert bir dille Çin’in zulümlerine sessiz kalınmasını eleştirdi.

Partisinin il kongresinde konuşan Davutoğlu, sert sözlerle Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na yüklendi. Gelecek Partisi lideri, “Yahu sen nerenin bakanısın?” sözleriyle Çavuşoğlu’na göndermede bulunurken Biden, Macron, Putin ve Trump’ın aşağılayıcı sözlerini hatırlattı. Ahmet Davutoğlu’nun hedefinde iktidarın dış politikası da vardı.

Putin PKK’yı Moskova’da ağırlar bunlar hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam eder

İktidarın dış politikada pasif davrandığını söyleyen Davutoğlu, “Bir gün Trump diğer gün Biden, Bir gün Putin diğer gün Macron ülkemizin çıkarlarına veya itibarına yönelik adımlar atıyorlar. Bu iktidar sadece hamaset yapıyor ya da utanmazca ülkemize yapılan saldırılar için muhalefeti bile suçlayacak kadar aklı ve ahlak dışı yollara tevessül ediyor. Trump bir hakaret mektubu yazar bunların sesi bile çıkmaz. Biden ülkemizi tehdit eder, bunlar Biden’ın ismini bile telaffuz edip cevap veremezler. Macron açıktan hakaret eder; bunlar isim vermeden cevap vermeye kalkarlar. Amerika Rumlara silah satışının önünü açar bunlar sadece seyrederler. Putin PKK’yı Moskova’da ağırlar bunlar hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam eder. Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize akıl almaz zulümler yapar, bunlardan bir tek ama bir tek cümle bile duyamazsınız. Hatta daha ileri gidip dış işleri bakanı Çin’i eleştiren yayınlara müsaade etmediklerini utanmadan açıkça ifade eder.” diye konuştu.

Yahu sen nerenin Dışişleri Bakanısın?

Çin’in Doğu Türkistan’daki zulmüne de değinen Ahmet Davutoğlu, hükumetin Çin yanlısı politikasını da eleştirerek şunları söyledi: “Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize akıl almaz zulümler yapar, bunlardan bir tek ama bir tek cümle bile duyamazsınız. Hatta daha ileri gidip dış işleri bakanı Çin’i eleştiren yayınlara müsaade etmediklerini utanmadan açıkça ifade eder. Yahu sen nerenin dış işleri bakanısın? Aynen dediklerini de yapıyorlar, hatta daha da ileri gidiyorlar. İktidar medyasında bırakın Çin’deki zulmü eleştiren yazıları; utanmadan arsızca Çin’e karşı yapılan eleştirileri kınayan yazılar yayınlanıyor, dünyada yükselen Çinfobi’ye dikkat çekiyorlarmış.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri