Ana SayfaTürkiyeSuriye tartışması düğünde tatlıya bağlandı

Suriye tartışması düğünde tatlıya bağlandı

Feramuz Üstün'nün oğlunun düğün törenine Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile DEVA lideri Ali Babacan da katıldı.

Davutoğlu ile Ali Babacan uzun süre sonra ilk kez bir araya geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün’ün oğlunun düğününe çok sayıda ünlü davetli katıldı. Siyasetin nabzının da attığı düğün töreninde Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile DEVA lideri Ali Babacan da katıldı.

Suriye tartışmasından sonra ilk kez bir araya geldiler

Ali Babacan önceki haftalarda katıldığı Habertürk yanınıda Suriyeli mülteciler konusuna da değinmiş ve meselenin Bakanlar Kurulu’nda hiçbir zaman ele alınmadığını belirtmişti.

Davutoğlu ne demişti?

Fatih Altaylı’nın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Babacan’ın sözlerini hayret ve üzüntüyle karşıladığını belirterek şunları söylemişti:

“O açıklamaları hayretle, şaşkınlıkla ve üzüntüyle izledim. Çünkü Suriye ve Irak konusu her MGK’nın daimi konusudur. Bütün Bakanlar Kurulu toplantılarında da değişmeyen gündem maddelerinden biri dış politikadadır. Benim bakanlık yaptığım dönemde de Ali Bey’in bakanlık yaptığı dönemde de sonraki dönemlerde de mutlaka Dışişleri Bakanı bilgi verir. Bunlar stratejik konulardır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri