Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, İzmir'de konuştu: Bütçe açıklarını kapatmak için ruhsatsız binaların af kapsamına alınmasının...

Davutoğlu, İzmir’de konuştu: Bütçe açıklarını kapatmak için ruhsatsız binaların af kapsamına alınmasının zararlarını görüyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, depremin vurduğu İzmir'de çarpıcı açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, cumartesi günü depremin vurduğu İzmir’e giderek bölgede incelemelerde bulundu.

Davutoğlu, incelemelerin ardından kameralar karşısına geçerek bir açıklama yaptı. Sözlerine depremde hayatını kaybedenlere rahmet ve yaralılara acil şifalar dileyerek başlayan Gelecek Partisi lideri, imar yasasının önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin çok acil bir imar yasası çıkarmak zorunda olduğunun altını çizen Ahmet Davutoğlu, “Herkesi bağlayan, bütün tarafları bağlayana ama en önce de müteahhitleri bağlayan, açık, objektif kurallar koyan bir imar yasası çıkarmadan deprem gerçeğiyle yüzleşmemiz çok zor” dedi.

AFAD ve diğer arama kurtarma ekiplerinin son derece özverili çalıştığının altını çizen Davutoğlu, “Arama kurtarma ekiplerimizin sayıları Türkiye ölçeğinde hala yetersizdir. Çok sayıda arama kurtarma ekibine daha ihtiyacımız var. Deprem sonrasında da halkımızın psikolojik rehabilitasyonu için çaba sarf etmemiz lazım” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişte imar barışı adı altın yapılan bazı ruhsatsız binaların dahi kamu bütçe açıklarını kapatmak için, bir kaynak oluşturmak için bir af kapsamına alınmasının zararlarını görüyoruz. Kuralları objektif olarak ortaya konmuş bir imar yasasına ve il bazında şekillenmiş yeni bir anlayışa ihtiyaç var”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri