Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Kanal İstanbul bir cinayettir. Bu işin içindekiler hakkında suç duyurusunda bulunun

Davutoğlu: Kanal İstanbul bir cinayettir. Bu işin içindekiler hakkında suç duyurusunda bulunun

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin 1. Olağan Yalova İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu, Kanal İstanbul üzerinden hükümeti çok sert eleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin 1. Olağan Yalova İl Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, Kanal İstanbul üzerinden hükümeti çok sert eleştirdi.

Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Birileri Marmara’nın tümüyle kirlenmesi ve yokluğa mahkum olmasına rağmen Kanal İstanbul’u inadına yapmak istiyor. Devlet yönetmek akılla bilgiyle vicdanla yapılacak bir iştir. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bilgileri yoktu, vicdanlarını da yitirdiler artık. Marmara’nın asla yok olmasına izin vermeyiz. Hala devlet tecrübeleri varsa bu işin içinde olan bakanları, bürokratları suç duyurusunda bulunsunlar. İddia edilen köprünün yapım ihalesi yok. Alelacele kazma vurmak için acele ediyorlar Cumhurbaşkanı da bürokratlar da suç işliyorlar. Bu iktidarın parası hukuksuzca tarumar edilemez. İstanbul için ne gerekirse fedakarlık yapmak için elimizden geleni yaparız. Cumhurbaşkanı geçen konuşmasında ağzından baklayı çıkardı; Kanal İstanbul’un iki kıyısına şehir kuracaklarmış. O arsadan ne kadar rant elde ederim ona bakıyorlar. Bu cinayetten dönmeliler.

Cumhurbaşkanı her konuştuğunda dolar fırlıyor TL yerin dibine giriyor. Onlar bir mafya liderinden rüşvet alabilirler, onlar rant uğruna vatan topraklarını satabilirler ama milletin oyunu satın alamazlar. Bu ülkeyi yasaklardan, yoksulluktan, adaletsizlerden, vicdansızlardan kurtaracağız. Cumhurbaşkanı inadına Kanal İstanbul dedi. Bazı yerlerde inadına susuyor. Organize Suç Örgütü liderinin iddiaları karşısında inadına sustu. Hakikati söylediğimiz için hain oluyoruz öyle mi? Eğer AK Parti’nin onurunu düşünmüyorsanız İstiklal meclisinin, Gazi meclisin onuru için konuşun.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri