Ana SayfaTürkiye50+1 tepkisi! Davutoğlu: Kaybetmeye mahkumsunuz

50+1 tepkisi! Davutoğlu: Kaybetmeye mahkumsunuz

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, yüzde 50+1’den duyduğu rahatsızlığı dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medyadan yayınladığı mesajla gündemdeki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50+1’e ilişkin sözlere cevap verdi. Davutoğlu konuşmasında “50+1 dolayısıyla değil siyasetin erdemini, ahlakını, hikmetini yok etmeniz dolayısıyla siz kaybetmeye mahkumsunuz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası, “Erdoğan, ‘50+1’de yanlış karar verdik’ dedi” şeklinde açıklama yapmıştı.Siyaset gündemindeki 50+1 tartışmalarına Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medyadan yorum yaptı.Davutoğlu, iktidara ‘siz kaybetmeye mahkumsunuz’ diye mesaj gönderirken, “50+1 dolayısıyla değil siyasetin erdemini, ahlakını, hikmetini yok etmeniz dolayısıyla siz kaybetmeye mahkumsunuz. Hangi sayıyla oynarsanız oynayın siz gideceksiniz; siyaseti erdem, ahlak, hikmet olarak görenler yani biz geleceğiz” dedi.

“50+1’DEN KAÇMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Davutoğlu, sosyal medyadan yayınladığı paylaşımında “Siyaseti 50+1’e mahkum edenler, bu kararı aldıklarında demokrasi tarihinin en büyük reformunu yaptıklarını iddia ediyorlardı. Şimdi kendileri 50+1’den kaçmaya çalışıyorlar. Ama anlamadıkları şey şu; siyaset bir erdem ve hikmet alanıdır” dedi.Davutoğlu sözlerine “Siyaseti erdem ve hikmetten soyutlandırdığınız zaman sayıların anlamı kalmaz. Siyaset bir ahlak alanıdır. Ahlaktan soyutlandığınızda hiçbir sayı sizi kurtaramaz. Ve siyaset bir mimari estetik alanıdır, sayısal mühendislik alanında indirgediğinizde siyasetin ruhunu kaybedersiniz” diye devam etti.

“GELECEĞİN KADERİ DEĞİŞMEYECEK”

Davutoğlu, “Siz kaybetmeye mahkumsunuz, 50+1 dolayısıyla değil siyasetin erdemini, ahlakını, hikmetini yok etmeniz dolayısıyla siz kaybetmeye mahkumsunuz. Hangi sayı ile oynarsanız oynayın geleceğin kaderi değişmeyecek, siz gideceksiniz ve siyaseti erdem, ahlak, hikmet olarak görenler gelecekler. Yani biz geleceğiz” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri