Ana SayfaTürkiyeİş kazasında hayatını kaybeden akademisyenin ardından... Davutoğlu: Beraat eden KHK'lıların adalet çığlığı...

İş kazasında hayatını kaybeden akademisyenin ardından… Davutoğlu: Beraat eden KHK’lıların adalet çığlığı her gün daha da yükseliyor

Ahmet Davutoğlu (KHK) ile ihraç edilen ve çalıştığı sünger fabrikasında iş kazası sonucu hayatını kaybeden Doç. Dr. Mustafa Çamaş için çarpıcı bir mesaj yayınladı.

Ahmet Davutoğlu (KHK) ile ihraç edilen ve çalıştığı sünger fabrikasında iş kazası sonucu hayatını kaybeden Doç. Dr. Mustafa Çamaş için çarpıcı bir mesaj yayınladı.

1 Eylül 2016 tarihli kanun hükmünde kararname ile (KHK) ihraç edilen Doç. Dr. Mustafa Çamaş, çalıştığı sünger fabrikasında bir iş kazası sonucu hayatını kaybetti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, mahkeme kararıyla suçsuz bulunmasına rağmen hala mağdur edilmeye devam eden Mustafa Çamaş ve onun gibi KHK mağdurlarının yaşadığı dramı gündeme taşıdı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Munzur Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edilen ve Samsun’da çalıştığı sünger fabrikasında halatı kopan vinç kolunun altına kalarak hayatını kaybeden Doç. Dr. Mustafa Çamaş ile ilgili bir mesaj yayınlayarak, “KHK’lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!” dedi.

Ahmet Davutoğlu, Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümünde çalışırken 1 Eylül 2016’da 29818 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınan ve Samsun’da çalıştığı sünger fabrikasında halatı kopan vinç kolunun altında kalarak hayatını kaybeden 41 yaşındaki Doç. Dr. Mustafa Çamaş’la ilgili paylaşım yaptı.

Beraat eden KHK’lıların yaşadığı mağduriyete dikkat çekti

Twitter hesabından, “KHK’lıların hukuk ve adalet çığlığı her gün daha çok yükseliyor!” sözlerini paylaşan Davutoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Hain 15 Temmuz darbe girişiminin öncü isimlerinin yakınları en yüksek mevkilerde, keyif ve şatafat içindeyken; beraat etmiş insanlara ve yakınlarına yönelik uygulamalar adalet duygusunu yok ediyor!”

Alanında çok sayıda bilimsel makaleye imza atmış, Çamaş’ın makaleleri saygın ve uluslararası indeks alan dergilere de girmeyi başarmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri