Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, 'Kitle İmha Silahlarının Yayılmasını Engelleme Kanunu'nu değerlendirdi: Bu bir tuzak, STK'lar...

Davutoğlu, ‘Kitle İmha Silahlarının Yayılmasını Engelleme Kanunu’nu değerlendirdi: Bu bir tuzak, STK’lar sessiz!

Ahmet Davutoğlu, katıldığı programda çarpıcı yorumlarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TV5 ekranlarında “Ayşe’nin Penceresi” programına konuk olarak soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Olay TV’nin kapatılmasının vahim olduğunu söyleyen Davutoğlu, basın özgürlüğünün açık şekilde ihlal edildiğini söyledi. Kanallara sansür uygulandığını ifade eden Davutoğlu, “Kanallara isimlerimiz gidiyor. Davutoğlu’nu ekrana çıkartmayacaksınız, hakkında iyi bir şey söylemeyeceksiniz, istediğiniz kadar hakaret edebilirsiniz deniliyor” dedi.

İktidara sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu’nun açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

Kuru ekmek yiyorlarsa aç değildirler diyorsan, o akşam yediğin yemek boğazından nasıl geçiyor? Yoksulluk yok diyen Bakan, bir inin bakalım halkın arasına bakın, içinden çıktığınız halkı unutmayın.

3-5 müteahhide sağladıkları imkanlar, bütün çiftçilerin toplamına sağlanan destekten daha fazla.

90’LARDA OLSA ERDOĞAN KIYAMETİ KOPARTMAZ MIYDI?

Özgürlükleri kısıtlayanların en vahim hatası, bir müddet sonra o özgürlüklerin kendilerine de lazım olabileceği gerçeğini unutması. İktidarda çoğunu da şahsen tanıdığım insanları hüzünle izlememin sebebi de bu.

Erdoğan, Türkiye’yi birleştiren bir Cumhurbaşkanı konumunda kalıp AK Parti’yi kurumsallaştırmamıza izin verseydi ismi Türkiye Cumhuriyeti’nin en reformcu liderlerinden biri olarak geçerdi. Ama o bunu tercih etmedi.

Güç öyle bir şeydir ki tuttuğunuzda önce ısıtır elinizi, sonra sıkmaya başlarsınız tutabilmek için, yakmaya başlar. Elinizin yandığınızı hissetmezsiniz kolunuzu yakar, yüreğinizi yaktığı zaman artık iflah olmazsınız. Bunların yürekleri yandı güçten, yürek kalmadı.

Kadınların çıplak aranma meselesi, Allah aşkına Sayın Cumhurbaşkanı 90’lı yıllarda böyle bir şey olsaydı kıyameti kopartmaz mıydı?

BU BİR TUZAK! STK’LAR SESSİZ

Bir liderin meselesi döneminde övgüyle anılmak değil, kendisinden sonra kötü bir miras bırakmamak olmalı. Mesele neydi biliyor musunuz? Bütün gücü elimde tuttuğum zaman ben bu ülkeyi yönetirim dedi. Adında da “Adalet” olan parti Türkiye’de adaleti öyle yok etti ki bundan sonra Türkiye’de kimse kendinden emin değil.

“Kitle İmha Silahlarının Yayılmasını Engelleme Kanunu” adı altında çıkan şeyi ben de inceledim. Bu bir tuzak!

Bunların hiçbiri tesadüf değil. Olay TV’nin kapatılması da, parti kapatma davaları da, üniversite kapatılması da, ardından birer birer STK’ların kapatılması da. Perinçek diyor ya “28 Şubat devam ediyor” diye. Yaşatıyorlar.

Esas problem ne biliyor musunuz? Sadece iktidarın tavrı değil, bu STK’ların sessizliği. Ve şöyle düşünmeleri: Bu iktidar giderse bize maddi destek azalır, baskı altında kalırız. STK sivil olmalıdır. İktidar desteği olmadan ayakta kalamayan STK, STK değildir.

Bu vahim bir yasa. Ümit ederiz ki burada esas tepkiyi Sivil Toplum Kuruluşlarının göstermesi lazım. Ama göremiyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri