Ana SayfaTürkiyeÇok önemli dersler var! Davutoğlu Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Marmaris'te...

Çok önemli dersler var! Davutoğlu Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile Marmaris’te yangın alanında

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 200 bin metrekareye yakın alanın yandığı Marmaris’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, 200 bin metrekareye yakın alanın yandığı Marmaris’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Davutoğlu, “Türkiye’yi yönetenlerin kriz yönetimi bağlamında buradan çıkartacakları çok önemli dersler var” dedi.

Davutoğlu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile birlikte; İçmeler bölgesinde ve Turunç yolunda incelemeler yaptı.

Yaşananları “yangın tsunamisi” olarak değerlendiren Mehmet Oktay, “Var gücümüzle ata topraklarımızı, ormanlarımızı korumak için savaştık. Bir kez daha yanımızda olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. İçmeler’deki yangından kıl payı kurtulan benzin istasyonunu da inceleyen Davutoğlu ve Oktay, işletmeciye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yangının etkili olduğu Turunç yolu üzerinde açıklama yapan Davutoğlu; “her senaryoda omuz omuza vermek üzere bir yangı bilincinin yerleşmesi gerektiğine” işaret etti. Davutoğlu, şunları söyledi:

“Marmaris’in değerli belediye başkanına, yangın esnasında gösterdikleri direnç ve dayanışma için takdir ve tebriklerimi sunuyorum. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hepimizin bu süreçten çıkartacağı dersler var. Elde ettiğimiz tecrübe ile yeni bir strateji geliştirmeliyiz.

Bölge bazında, ilçelere kadar inen yeni bir yol haritası çizmeliyiz. Bu afette koordinasyon aşamasında, yangına müdahale aşamasında, ekipmanda, insan unsurunda bazı eksiklikler oldu. Türkiye’yi yönetenlerin kriz yönetimi bağlamında buradan çıkartacakları çok önemli dersler var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri