Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Mehmet Dişli'nin emekliliğe sevki için ben ve MİT Müsteşarımız çok ısrarcı...

Davutoğlu: Mehmet Dişli’nin emekliliğe sevki için ben ve MİT Müsteşarımız çok ısrarcı olduk ancak…

Davutoğlu Akit TV’de katıldığı programda 2015 Şurası’nda MİT’ten gelen rapor üzerine Mehmet Dişli’nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda kendisinin ve MİT Müsteşarının çok ısrarcı olduğunu belirtti.

Abdulkadir Selvi, Mehmet Dişli hakkında “Elinde kan var” başlığıyla bir yazı kaleme almış ve Dişli’nin darbeyle ilişkisini şu satırlarla ortaya koymuştu:

Mehmet Dişli ismiyle darbe gecesi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı derdest eden başyaveri Levent Türkkan’ın ifadesinde karşılaştım.

Türkkan, “15 Temmuz günü karargâha Tümgeneral Mehmet Dişli geldi. Darbeye ilişkin konuyu görüştük. Olay başladığında Hulusi Akar’ın odasına kendisinin tek başına gireceğini, darbeyi tebliğ edeceğini, kabul etmesi halinde faaliyetin başına geçeceğini bize söyledi. ‘Genelkurmay Başkanı’na Kenan Evren olacak mısın olmayacak mısın diye soracağım’ dedi. Elinde bir not kâğıdı, Genelkurmay Başkanı’na söyleyeceklerini tek tek yazmıştı” diyordu.

Selvi o yazıda Dişli’nin 15 Temmuz darbesinin Genelkurmay Başkanlığı yöneticisi olduğu şeklindeki satırlara da yer vermişti.

Davutoğlu, Mehmet Dişli hakkında Akit TV’de şu açıklamaları yaptı: 

Mehmet Dişli’nin kesinlikle emekliye sevk edilmesi konusunda ben ve MİT Müsteşarımız çok ısrarcı olduk.

Son geceye kadar Mehmet Dişli’nin emekliliğe sevki söz konusuydu. Son gece kanaat değişti. Ama bu kanaat benim üzerimden değişmedi. Şu bilinsin ki ben tek bir FETÖ unsuru kalmayana kadar mücadele etme kararlılığını gösterdim. 

17-25 Aralık’ta da, 15 Temmuz’da da sayın Cumhurbaşkanımızın yanında durdum. Bana karşı parti içi darbe yapılmış olmasına rağmen yanında durdum. Hiç tereddüt etmem yarın da yanında dururum. Kimse beni darbecilerle yan yana anamaz. FETÖ’ye ne kadar karşıysam 28 Şubat zihniyetine de aynı derecede karşıyım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri