Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Melih Bulu'nun görevden alınması bilim hayatında özgürlüğü, devlet hayatında tutarlılığı yok...

Davutoğlu: Melih Bulu’nun görevden alınması bilim hayatında özgürlüğü, devlet hayatında tutarlılığı yok etmenin trajik örneğidir

Sonu gelmeyen protestolar nedeniyle Melih Bulu'nun görevden alınması konusunda bir mesaj yayınlayan Davutoğlu, Erdoğan'ı inadına davranmamak konusunda uyardı.

Sonu gelmeyen protestolar nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun görevden alınması konusunda bir mesaj yayınlayan Davutoğlu, Erdoğan’ı toplumla inatlaşmamak konusunda uyardı.

Prof. Dr. Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardından Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni rektör ile ilgili “Değer miydi, sayın Erdoğan? Şimdi yeni bir atama yapacaksınız, bari bu kez inadına bir adım atmayın” çağrısında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’nun görevden alınması ile Twitter’dan bir paylaşım yaptı.

Paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da çağrı yapan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Melih Bulu’nun rektör olarak atanması ve görevden alınması süreci bilim hayatında özgürlüğü, devlet hayatında tutarlılığı yok etmenin trajik örneğidir. Değer miydi, sayın Erdoğan? Şimdi yeni bir atama yapacaksınız, bari bu kez inadına bir adım atmayın.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri