Ana SayfaTürkiyeMemur ve emekli maaşındaki artışa Davutoğlu'ndan tepki: Asgari ücreti açlık sınırının altında,...

Memur ve emekli maaşındaki artışa Davutoğlu’ndan tepki: Asgari ücreti açlık sınırının altında, düşün milletin yakasından

Gelecek Partisi lideri Babacan, haziran enflasyonunun ardından memur ve emekli maaşlarında sadece yüzde 8,45 artış yapılmasına sert tepki gösterdi.

Gelecek Partisi lideri Babacan, haziran enflasyonunun ardından memur ve emekli maaşlarında sadece yüzde 8,45 artış yapılmasına sert tepki gösterdi. Asgari ücretin açlık sınırının altına düştüğüne dikkat çeken Davutoğlu, “Milletin yakasından düşün” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 9 yılda olması gereken enflasyonun, iktidarın beceriksizliği yüzünden 3 yılda oluştuğunu söyledi. Davutoğlu AK Parti iktidarını “TL’yi, tarihin en kötü seviyesine düşürdünüz. Siz de milletin yakasından düşün!” sözleriyle eleştirdi.

Davutoğlu’ndan enflasyon tepkisi

Açıklanan zammı ve enflasyon rakamlarını değerlendiren Ahmet Davutoğlu iktidara sert sözlerle yüklendi. Davutoğlu, iktidarın 3 yılda yüzde 90 ÜFE, yüzde 53 de TÜFE yarattığını söyleyerek şu ifadeleri kaydetti:

“%5 hedefi ile 9 yılda olması gereken enflasyon, beceriksizliğinizle 3 yılda oluştu! Asgari ücreti açlık sınırının altına Mayıs ayında düşürdünüz. TL’yi, tarihin en kötü seviyesine düşürdünüz. Siz de milletin yakasından düşün!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri