Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu-Meral Akşener zirvesinin ardından flaş açıklamalar arka arkaya geldi: Burada evimizde gibiyiz

Davutoğlu-Meral Akşener zirvesinin ardından flaş açıklamalar arka arkaya geldi: Burada evimizde gibiyiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Merkezi ziyareti sonrası Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile birlikte kameralar karşısında açıklamalarda bulundu.

İşte kritik görüşme sonrası iki liderin basına yaptığı açıklamalar…

Ahmet Davutoğlu: Ülkede krize yol açan politikalara söz konusu olduğunda ortak bir tavır geliştirmemiz gerekiyor. Biz iktidarı yıpratmak için değil Türkiye’ye yol göstermek için siyaset yapıyoruz.

Ahmet Davutoğlu: Madem ki ‘dış mihrak’ diye bir hayaletten bahsediliyor… Joe Biden’ın açıklamalarıyla bu dış mihrak bulundu. Ortak bir açıklama için Sayın Akşener’e de çağrıda bulundum. Türkiye’ye dönük her türlü müdahaleyi mandacılık olarak görürüz.

Meral Akşener: Evimizde gibi ağırlandık

Meral Akşener: Burada evimizde gibi ağırlandık. Sayın Davutoğlu ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Meral Akşener: Sayın Davutoğlu’nun da önerisiyle Biden’ın hadsiz söylemelerine karşı ortak tutum teklifini olumlu gördük. Başta AK Parti olmak üzere Meclis’te grubu bulunan partilere de bu öneriyi götüreceğiz.

Meral Akşener: Biden; hadsiz, yanlış, çirkin bir açıklama yapmış ama Trump da Sayın Erdoğan’a ahmaklık yapma diyerek iğrenç bir mektup yazdı. O iğrenç mektubu alıp ceplerine koydular. Sonra bir baktık kanka olmuşlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri