Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Mersin'den seslendi: Milletin başındaki en büyük musibet, aile şirketine dönmüş bu...

Davutoğlu, Mersin’den seslendi: Milletin başındaki en büyük musibet, aile şirketine dönmüş bu iktidardır!

Ahmet Davutoğlu, Mersin'den önemli mesajlar verdi. Gelecek Partisi liderinin gündeminde ekonomi hedefinde ise iktidar vardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresi için gittiği Mersin’de hükümete yüklemdi. Ekonomi üzerinden iktidarı eleştiren Davutoğlu, iktidarı “musibet” olarak niteledi.

Mersin’de partililere seslenen Davutoğlu, Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta yaptığı “sabır” çıkışını sert sözlerle eleştirerek “Erdoğan’ın sözlerinden musibetlere kimin sabredeceğini öğrendik: Millet. Peki sabredecek olan millet ise musibet kim? Bu millete bu musibetleri getirenler kim? Milletimizin başındaki en büyük musibet, aile şirketine dönmüş bu iktidardır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan itiraf etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi yönetemediğini itiraf ettiğini söyleyen Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanı artık fakirliğin toplumda olduğunu kabul etmiştir, ben ülkeyi yönetemiyorum, sizler için musibete dönüştüm itirafında bulunuyor ve ‘sabredin’ diyor. Millet niye size ve ‘eski Türkiye’ ortaklarınıza sabretsin? Türkiye tarihi boyunca böyle bir dönem görmedi. Ülkenin ekonomisi fiilen iflas etmiş ama bu hükümetin gündemine bile girmiyor. Bunları konuşmazsak sefamızı sürmeye şatafat içinde yaşamaya devam ederiz, millete de ‘sabret’ deriz diyorlar. Bu nasıl bir arsızlıktır?”

İşte Davutoğlu’nun Mersin İl Kongresi’nde yaptığı konuşma:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri