Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Mescid-i Aksa'sız Kudüs, Kudüs'süz Ortadoğu olamaz

Davutoğlu: Mescid-i Aksa'sız Kudüs, Kudüs'süz Ortadoğu olamaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun çağrısıyla Yenikapı’da düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi’ne katılanlar arasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da vardı. Davutoğlu yaptığı konuşmada “Mescid-i Aksa’sız Kudüs, Kudüs’süz Ortadoğu olamaz” dedi.

İşte Ahmet Davutoğlu’nun ABD 1 numarası Donald Trump’ın açıkladığı plana sert eleştiriler getiren Kudüs konuşmasından satırbaşları…

Bir nesle Kudüs bilincini aşılayan Necmettin Erbakan’a rahmet diliyorum.

Filistin’de bir Apertheid oluşmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu plan Filistinli kardeşlerimizin sesini kısma projesi. Bu plan Filistin’i bir açık hava hapishanesine dönüşmesi demek. Bu da asla olmayacak!

Mescid-i Aksa’sız Kudüs, Kudüs’süz Ortadoğu olmayacaktır!

Filistin’in bir açık hava hapishanesine dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz.

Buraya bütün siyasi partilerin davet edildiğini öğrendim. Keşke farklılıklarımızı, bayraklarımızı, flamalarımızı bir kenara koyup, Kudüs için bir arada olabilseydik!

Dünyada aklı başında ne kadar aydın ve düşünür varsa bu planın karşısındadır. Geniş bir insanlık koalisyonu oluşturarak bu plan ile Trump ve Netenyahu’yu baş başa bırakmak gerekir.

Her şeyi kaybedelim ama ümidimizi kaybetmeyelim. Allah bize Selahaddin Eyyubi’nin, Yavuz Sultan Selim’in, Sultan Abdülhamid’in ve Erbakan hocamızın Kudüs bilincini bize nasip eylesin.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri