Ana SayfaTürkiyeDoğu Türkistan'a büyük destek! Davutoğlu: Perinçek'e de göndereceğiz

Doğu Türkistan’a büyük destek! Davutoğlu: Perinçek’e de göndereceğiz

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Doğu Türkistan için Çin'e karşı başlattıkları imza kampanyası üzerinden Perinçek'i hedef aldı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Doğu Türkistan için Çin’e karşı başlattıkları imza kampanyası üzerinden Perinçek’i hedef aldı.

Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bütün partilere bu imzalar iletilecek. Bir mektupla tüm partilere gidecek. Bakalım, AK Parti ile MHP’nin bu imzalara karşı tutumları ne olacak? İbreti alem için söyledim; her partiye, Doğu Perinçek’e de gönderin.

Filistin, Arakan, Somali’ye nasıl sahip çıktıysak Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize de sahip çıkacağız. Çin’e sesleniyorum; Çin büyük bir medeniyetin diyarıdır. Çin düşmanı değiliz, yaptıklarınız medeniyetinizin değerlerine de aykırı.”

Gelecek Partisi’nin başlattığı imza kampanyası

Gelecek Partisi, Doğu Türkistan’da Çin’in Uygurlar başta olmak üzere Kazak, Kırgız ve diğer kardeş halklara karşı işlediği insanlık suçlarına karşı yurt genelinde yaygın bir imza kampanyası başlattı.

Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanlığı, Sosyal Politikalar Başkanlığı, İnsan Hakları Başkanlığı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın desteği ile 100 binden fazla imza toplandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri