Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu 'terörle arana mesafe koy" dedi Bahçeli ne anladı?

Davutoğlu ‘terörle arana mesafe koy” dedi Bahçeli ne anladı?

Devlet Bahçeli Ahmet Davutoğlu eleştirileriyle şaşkınlık yarattı. Eski Başbakan Davutoğlu'ndan "Serok Ahmet" diye bahseden Bahçeli, Karar gazetesinin yazarlarını da hedef aldı.

Cuma günü Selçuk Özdağ’ın evinin önünde, cuma namazına giderken uğradığı silahlı, sopalı saldırıyı MHP’nin 1 numarası 3 gün boyunca kınamadı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırının ilk gününde “MHP siyasi terörle arasına mesafe koymalı” diye açıklama yaptı. Benzer bir açıklamayı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün de yaptı. Bütün bunların ardından Bahçeli bugün meseleyi bambaşka şekilde ele aldı.

Ahmet Davutoğlu’na “Serok Ahmet” demeyi sürdüren Devlet Bahçeli, Davutoğlu ile birlikte Karar gazetesini ve yazarlarını da hedef aldı.

Bahçeli “Bir yanda 20 Ocak 2021’de ABD Başkan değişimi, diğer yanda Serok Ahmet’i sivriltme çabaları, Karar Gazetesi’nde köşe tutmuş sahte gazetecilerin kışkırtmaları, bunlara ek olarak malum siyasetçi ve gazetecilere saldırılar birbirine eklemlenmiş kuşkulu gündem konularıdır” dedi.

Karar gazetesinin yazarları Taha Akyol, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’dan ‘kiralık’ diye bahseden Bahçeli, Karar yazarlarının yakayı ele verdiğini iddia etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri