Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Şehir Üniversitesi kararınız alnınızda kara bir leke olarak kalacak

Davutoğlu: Şehir Üniversitesi kararınız alnınızda kara bir leke olarak kalacak

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapısına tamamen kilit vurulmak amacıyla hazırlanan yasa tasarısına tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, düzenlemeyi sert sözlerle eleştirdi.

Davutoğlu “Bu karar, mutlaka bir gün geri döner ama sizin alnınızda kara bir leke olarak kalacaktır. ‘Medeniyet’ dedikten sonra ilim yuvalarının kapısına kilit vuranların bir daha bundan bahsetmeye hadleri olamaz. Kaldı mı bilmiyorum ama ortak akıl çağrısında bulunuyorum” dedi.

Davutoğlu: Millet can derdinde

Millet can derdindeyken her bir eğitim kurumuna milletin ihtiyacı varken, son yıllardaki en başarılı yüksek öğretim kurumlarından biri olan Şehir Üniversitesi’nin kapatılması için çaba sarf ediliyor. Şimdi bu kararın içinde bulunanlara sesleniyorum.

Davutoğlu: Alnınızda kara bir leke olarak kalacak

Bu karara Meclis’te oylamada oy verecek olanlara sesleniyorum. Gelen talimata bakmayın vicdanınıza bakın. Böyle bir dönemde bir üniversitenin kapatılması sizin vicdanınızı rahatsız etmiyorsa bilin ki mahşeri vicdanın önünde bir gün mutlaka hesap vereceksiniz. Bu karar, mutlaka bir gün geri döner ama sizin alnınızda kara bir leke olarak kalacaktır. ‘Medeniyet’ dedikten sonra ilim yuvalarının kapısına kilit vuranların bir daha bundan bahsetmeye hadleri olamaz. Kaldı mı bilmiyorum ama ortak akıl çağrısında bulunuyorum.

Bu ülkede öfke değil, muhabbet diyenler, tek akıl değil ortak akıl diyenler, iktidar mücadelesi değil, millet mücadelesi diyenler, rant değil kamu menfati diyenler kazanacaktır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri