Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Milleti borçlandırarak tefeciliğe mi soyunuyorsunuz?

Davutoğlu: Milleti borçlandırarak tefeciliğe mi soyunuyorsunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu haftalık değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda buludu. Davutoğlu, “AK Parti-MHP ve Vatan Partisi koalisyonu devleti bir askeri karargah merkezi zannediyor” şeklinde konuştu. Davutoğlu ayrıca milleti borçlandıran hükümeti de ser tşekilde eleştirdi.

Davutoğlu’nun konuşmalarından bazı başlıklar şöyle:

“AK Parti-MHP ve Vatan Partisi koalisyonu Türkiye’yi bir askeri nizamiye, milletimizi hizaya sokulması gereken kalabalıklar, devleti ise askerî harekât komutanlığı zannetmektedir.

Bu iktidarın bütün siyasi vizyonu, gelecek perspektifi de bugünden ibarettir. Bunların bir yarını bile yoktur. Onun için bu iktidarın iktidarda kalmaktan başka hiçbir vizyonu bulunmamaktadır. İktidarda kalmasına yarayacak her şeyi hiç utanmadan kullanabilir.

Milleti borçlandırarak tefeciliğe mi soyunuyorsunuz?

ABD, AB, Japonya ve İngiltere Merkez Bankalarından yüz bulamayan, içeride millete dış mihraklar masalı anlatan iktidar şimdi de “teknik çalışmalar yoğun biçimde devam ediyor” laflarıyla durumu idare etmeye çalışıyor.

Ekonomik sorunları kredi ile çözmek milleti daha da borçlandırmaktır. Milleti borçlandırarak örtülü tefeciliğe mi soyunuyorsunuz? Her soruyu kredi ile çözüleceğini sanıyorsunuz. Bozabilirsiniz, yıkabilirsiniz ama inşa edemezsiniz. Cahil ve liyakatsiz kadrolar ve bu yönetim anlayışı ile krizlerden çıkamazsınız. “

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri