Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Mülakat gidecek liyakat gelecek

Davutoğlu: Mülakat gidecek liyakat gelecek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gürpınar’daki esnaf ziyaretlerinde gelir adaletsizliğiyle mücadele yöntemlerini anlattı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Van’ın Gürpınar ilçesinde esnafları ziyaret etti.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada görevden almalar sonrası dövizin yükselmesiyle gözlerin çevrildiği Merkez Bankası’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, iktidara geldiklerinde en ehil kadroları Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Müsteşarlığına getireceklerini söyledi ve bürokrasi de mülakat yerine liyakatin esas alınacağını söyledi.

Adaletsizliğe son vereceğiz

Kamu bankalarında hortumlamayı, 3, 5 müteahhide giden kaynakları durdurup milletin kaynaklarını en iyi şekilde değerlendireceklerini belirten Davutoğlu, şöyle dedi:

“Hiçbir ötekileşme olmayacak 84 milyonu kardeş ve eşit vatandaş bileceğiz. Hiçbir haksızlığa hukuksuzluğa asla izin vermeyeceğiz. Bütün yolsuzluklara, kamu kaynaklarının kötü kullanımına son vereceğiz.

Mülakatla, torpille, iş adamı, dayısı olanın girdiği dönem bitecek, mülakat gidecek, liyakat gelecek. Öyle bir ekonomi kadro ile geliyoruz ki kısa bir sürede bütün Türkiye’nin ekonomik verilerini düzelteceğiz ve bilinçli bir ekonomi politikasıyla, israf ekonomisinden üretim ekonomisine geçeceğiz. Gelir adaletsizliğine son vereceğiz. Gelir gelmez asgari ücretten vergiyi kaldıracağız ve alt gelir grupları ile üst gelir grupları arasındaki farkı kapatacağız.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri