Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Müsteşarlıkları kaldırmayın diye yalvardım

Davutoğlu: Müsteşarlıkları kaldırmayın diye yalvardım

Yeni parti kurma hazırlıklarını büyük bir titizlikle sürdüren Ahmet Davutoğlu, Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada bürokraside yaşanan tıkanmaya dikkat çekti.

AK Parti eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ASİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda devlet kurumlarındaki işleyişi eleştirdi. 

Devletin bütün kurumlarında dikey hiyerarşinin ve yatay etkileşimin neredeyse minimuma indiğini belirten Davutoğlu, “Son 1,5 yıldır bürokrasi tıkanmıştır. En yetkili kişiye ulaşıldığında bir mesele 30 saniyede çözülüp, bürokratik işleyişe girdiği zaman 30 yılda çözülüyorsa devlet işleyişinde problem var demektir” şeklinde konuştu.

Davutoğlu: Kaldırıldığında yalvardıım

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, ”Müsteşarlıklar ortadan kaldırıldığı zaman ulaşabildiğim bütün arkadaşlara yalvardım. Yapmayın. Müsteşarlıklar devlette sürekliliği sağlar. Reforme edin. Ama kurum hafızasını yok ettiğinizde, kurumlara güveni sarstığınızda ve o kurumlar içindeki devlet memurlarının geleceğe dönük beklentilerini, ufuklarını genel müdürlükle sınırlandırdığınızda bir başka şey başlar. Kaliteli meritokrasi olacak insan unsuru oraya gelmez” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz