Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Ne KCK ne kayyum! Demokrasi... demokrasi...

Davutoğlu: Ne KCK ne kayyum! Demokrasi… demokrasi…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari'de kanaat önderleri ile bir araya geldiği buluşma sonrası konuşuyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari’de kanaat önderleri ile bir araya geldiği buluşma sonrası konuşuyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kanaat önderleri ile bir araya geldiği buluşma sonrası konuşuyor.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Kürtler bir sorunun adı değildir, bir sorunun mağdurudur. Her vatandaşımızın eşit şekilde yaşaması için zorlu bir yola çıktık. Bütün bu baskılar kalkacak.

Biz başbakanlıktan ayrıldıktan sonra 90’lı yılların bütün aktörleri geri döndü. 28 Şubat’ın koalisyon ortağı Bahçeli tekrar geldi ve kısıtlayıcı her türlü şeyi bu ülkeye egemen kılmaya başladı. Sedat Peker’in videolarıyla ortaya çıkan bütün aktörler geri geldi.

Ne kayyum ne KCK

Halkımız 90’lı yılların aktörlerine teslim olmuş AK Partiyle HDP arasına sıkıştırılmak isteniyor. Biz bu kıskacı kıracağız. Ne kayyum ne KCK, sadece demokrasi.

Biz tekleştirmeye gelmiyoruz, biz birleştirmeye geliyoruz. Biz buradaki gençleri Meclis’e taşımaya geldik. sizleri KCK ile kayyum arasına sıkışmaktan kurtaracağız. Başbakan iken net tavır koyup kayyuma izin vermedim. KCK’ya da karşı çıktım. Ne kayyuma ne KCK’ya muhtaç olacaksınız. Biz sınırların ötesindeki Kürt kardeşlerimizi kendimizden ayrı düşünmedik.

“GENÇLERİN YERİ DAĞLAR DEĞİL, MECLİS”

Biz tekleştirmeye gelmiyoruz, biz birleştirmeye geliyoruz. Biz buradaki gençleri Meclis’e taşımaya geldik. Gençlerin yeri dağlar değil, Meclis’tir. Sizleri KCK ile kayyum arasına sıkışmaktan kurtaracağız. Başbakan iken net tavır koyup kayyuma izin vermedim. KCK’ya da karşı çıktım. Ne kayyuma ne KCK’ya muhtaç olacaksınız. Biz sınırların ötesindeki Kürt kardeşlerimizi kendimizden ayrı düşünmedik. Biz emperyalistlerin çizdiği bu sınırları duvar gibi görmeyeceğiz.

Kürt sorunu dahil her bir sorunun halkla birlikte çözüleceğine inanıyoruz. Bu bölgeyi insanların kaçtığı, göçün yaygınlaştığı bir bölge olmaktan çıkaracağız. Bu dağları tekrar hayvancılığın merkezi kılacağız. ‘Türkiye’nin İsviçresi’ olacağı bir vilayet yapacağız Hakkari’yi.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri