Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu nefretinden gözlerini kan bürümüş! Ersoy Dede vatana ihanet suçunun sınırlarında geziniyor

Davutoğlu nefretinden gözlerini kan bürümüş! Ersoy Dede vatana ihanet suçunun sınırlarında geziniyor

Daha birkaç gün önce Selim Temurci’nin 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yanılttığını iddia eden Ersoy Dede bugün suikast cellatlığını bir adım daha öteye taşıyarak Muhammed Dahlan’ın Ahmet Davutoğlu’nu 15 Temmuz Başbakanı olarak hazırladığını iddia etti.

Önce Ersoy Dede’nin “Dahlan 15 Temmuz’da kimi istedi?” başlıklı yazısına bir bakalım:

İki BAE casusunun, Muhammed Dahlan’a çalıştığı ortaya çıktıktan sonra, “Dahlan operasyonlarına devam ediyor” başlıklı bir yazı yazdım. İşte bu yazının ardından çok önemli bilgiler ulaştı bana. Dahlan’ın sahiden de bu topraklarda çalışmaya devam ettiğini anlatan kaynağım ilerleyen günlerde çok şaşırtıcı bağlantıların ortaya çıkacağını söylüyor. Dahlan’ın; başta Gezi, 17 Aralık ve 15 Temmuz olmak üzere Türkiye’deki darbe girişimleri ve terör olaylarını finanse ettiğini biliyorduk. Bunun kaynağı ise Dubai ve Londra üzerinde kurmuş olduğu fonlarmış. Ve meğer bu noktada Londra’da yerleşik bir Türk fon yöneticisi ve Konya merkezli bir holdingin hesapları kullanılıyormuş. Ve şimdi sıkı durun. Kaynağımın iddiası, bu Konya merkezli holdinge yakın bir siyasetçinin “15 Temmuz başbakanı” olarak hazırlandığı yönünde. Yani darbe girişimi başarılı olsaydı, bu merkez kamuoyuna, insanların çok da yadırgamayacağı bir ismi ‘kahraman’ olarak sunup belki de darbenin akamete uğratıldığına inanmamızı isteyecekti. Biz, ‘belki liderimizi şehit verdik ama ülkeyi darbecilere bırakmadık’ zannederken asıl darbeciler yerlerine çoktan yerleşmiş olacaklardı. Hesap ve oyunlar çok büyük. Ama Türk milleti feraseti ile bu girişimlere her zaman karşı koymuş ve koyacaktır.

Ersoy Dede’den Ahmet Davutoğlu’na Dahlan çamuru

Ersoy Dede Muhammed Dahlan’ın adıyla Davutoğlu’nu yan yana anarak neyi hedefliyor? Türkiye’nin seçilmiş Başbakanı ile adı cinayetlerle, askeri darbeleri finanse etmekle anılan Muhammed Dahlan’ın gizli hesaplar içinde olduğunu iddia ederek aslında vatana ihanet suçunu işliyor olabilir mi? Bu yazıda dile getirilen vahim iddialar ispata muhtaç. Eğer ispat gelmez de Ersoy Dede “Benim gizli kaynağım” diye gevelerse o zaman bu alçak yazı onun kariyende kara bir leke olarak duracaktır.

Mısır darbe sürecinde Birleşik Arap Emirlikleri ile karşı karşıya gelinen dış politikanın mimarını ima etmek, ama ismini verecek cesarete sahip olamamak Ersoy Dede için ayrıca utanç verici olmalı!

Ancak ondan önce gelin Muhammed Dahlan kimdir ona bir göz atalım!

Ersoy Dede bugün Türk basın tarihinde kara leke olarak anılacak bir yazı kaleme aldı. İsim vermeye yüreği yetmedi ama aslında açık açık Ortadoğu’daki infaz timleriyle anılan Muhammed Dahlan’ın Ahmet Davutoğlu ile bağlantılı olduğunu iddia etti.

Aynı zamanda bir medya imparatoru olan Muhammed Dahlan’ı dünya Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in tetikçisi olarak biliyor ve tanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Gazze’deki direnişi kırmak için kullandığı aparatlardan biri olan Muhammed Dahlan, Ortadoğu’daki kanlı eylemlerin arkasındaki isim olarak biliniyor. Dahlan aynı zamanda eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün lideri Fethullah Gülen’i kendi televizyonuna da çıkarmış bir isim. Dahlan’ın Birleşik Arap Emirlikleri’nin desteğiyle Gezi olaylarına maddi katkı verdiği de bilinen bir gerçek.

Dünyanın en saygın gazetelerinden İngiliz The Guardian, Dahlan’ın kanlı 15 Temmuz darbe girişimine aracılık ettiğini yazmıştı.

FETÖ lideriyle röportaj yapan Al Ghad televizyonunun sahibi olan Dahlan aynı zamanda Filistinli lider Yaser Arafat’ın ölümünden de sorumlu tutulan bir kişi. Bilindiği gibi Arafat zehirlenerek öldürülmüştü. Dahlan’ın bu operasyonu İsrail istihbaratıyla ortak gerçekleştirdiği yönünde çok güçlü şüpheler mevcut. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas 2014 yılındaki konuşmasında Arafat’ın ölümünden Dahlan’ı sorumlu tutmuştu.

Ortadoğu’da siyasi arenanın en karanlık isimlerinden biri olan Muhammed Dahlan’ın adı sık sık Filistin Devlet Başkanlığı için anılsa da bu karanlık şahsiyetin İsrail ile de aşırı decede yakın ilişkileri var.

Dahlan aynı zamanda Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrildiği askeri darbesin de perde arkasındaki isimlerden biri.

Bugün Arap dünyasındaki Türkiye karşıtı yorumların arkasında da yine Dahlan bulunuyor.

Dahlan 1995-2000 yılları arasında asker olarak görev yaptığı sırada adı sık sık kötü muamele ve işkenceyle anılmıştı.

Arap dünyasında Türkiye karşıtı damarın güçlenmesinin fikir babası da yine Dahlan. Aslında Ersoy Dede gibi, Muhammed Dahlan’ın 15 Temmuz darbesinin hemen ardından Ahmet Davutoğlu’nu Başbakan yapmak istediğini söylemek bugün en iyi ihtimalle bir vatana ihanet suçu olarak değerlendirilebilir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Gazze ve Mısır meselelerine yaklaşımını bu bilgiler ışığında değerlendirmek lazım. Elbette bir de Ahmet Davutoğlu’nun Gazze ve Mısır’ın darbeci generali Sisi’ye karşı tutumunu gözden kaçırmamak gerekiyor.

Dolayısıyla Dahlan’ı Türkiye’de desteklese desteklese kapalı kapılar arkasında “Şu Mısır’ı başımıza Davutoğlu bela etti” diyenler destekler.

Ve madem Birleşik Arap Emirlikleri şeytanın başı böyle bir ülke kısa süre önce Türkiye’de nasıl banka satın alabildi? Birleşik Arap Emirlikleri’nin Denizbank’ı satın almasına kim izin verdi diye sormak Ersoy Dede’nin aklına hiç gelmedi mi?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz