Ana SayfaTürkiyeHerkes gözden kaçırmıştı! Davutoğlu'ndan AK Parti'yi karıştıran Numan Kurtulmuş açıklaması

Herkes gözden kaçırmıştı! Davutoğlu’ndan AK Parti’yi karıştıran Numan Kurtulmuş açıklaması

AK Parti'nin yeni MYK'sında Numan Kurtulmuş başkan vekili olarak görevlendirildi. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, yeni durumla birlikte Numan Kurtulmuş'un vekilliğinin elinden alındığını vurguladı.

AK Parti’nin yeni MYK’sında Numan Kurtulmuş başkan vekili olarak görevlendirildi. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, yeni durumla birlikte Numan Kurtulmuş’un vekilliğinin elinden alındığını vurguladı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, AK Parti’deki büyük kongre sonrası şekillenen yeni MYK ile ilgili yaptığı açıklamada; “Burada açık söyleyeyim Numan Kurtulmuş istiskal edilmiştir. Aslında vekilliği elinden alınmıştır.” ifadelerinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı televizyon programında AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) listesinin değişimiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deyimiyle ‘lebalep’ gerçekleştirilen kongreyi eleştiren Davutoğlu, “Pandemi şartlarında lebalep dolu salonlarda iktidar olan bir partinin yapmaması gereken bir şey. Kongrenin ana sloganı güven ama halk sana nasıl güvensin? Halka tavsiye ettiğin şeyin dışında bir davranış sergiliyorsan halk nasıl güvensin? Madem ki kongre salonlarını lebalep doldurmak suç değil, geçmişte esnafa, vatandaşa kestikleri bütün cezaları geri ödemeleri ahlaken hukuki bir vecibedir” dedi.

Çarpıcı Numan Kurtulmuş açıklaması

Bir süredir kamuoyunda AK Parti’de bir yapı değişikliği olacağı beklentisi oluştuğunu ancak kongrede bunun görülmediğini belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

AK Parti’de bugün değişen hemen hemen hiçbir şey yok. Ben MKYK listesine baktım. Partide yeni bir görüntü verecek hiçbir isim yok neredeyse. Yeni isimler, eskileriyle hemen hemen aynı çevreye hitap edebilecek olanlar.

Bir tek önemli değişiklik var. Genel başkan vekilliğinin ikiye çıkarılması. Vekil bir olur. Yardımcı çok olabilir. Bir numara Binali Yıldırım olacaksa o zaman Numan Kurtulmuş’un vekilliğinin bir anlamı yok.

İki vekil denilen şey, vekil kavramının kendisine aykırıdır. Burada açık söyleyeyim Numan Kurtulmuş istiskal edilmiştir. Aslında vekilliği elinden alınmıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri