Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu PKK elebaşı Öcalan'ın kardeşinin TRT'ye çıkarılmasını eleştirildiği için ihraç edilmiş! İşte...

Davutoğlu PKK elebaşı Öcalan’ın kardeşinin TRT’ye çıkarılmasını eleştirildiği için ihraç edilmiş! İşte o cümleler-4

AK Parti’nin 7 maddelik ihraç metni Ahmet Davutoğlu’na ulaştı. Metnin medyada da geniş şekilde yer aldı. AK Parti’nin 7 maddelik ihraç metninin ilk maddesi Ahmet Davutoğlu’nun trol çetelerine yönelik eleştirileriyle başlayıp beka kaygısı ve ‘İmralı’ meseleleriyle devam ediyor.

AK Parti’nin Ahmet Davutoğlu’nu partiden ihraç gerekçesinin ilk maddesinde şöyle ifadeler var:

“Vicdan odaklı temiz bir siyasetten kopma nedeniyle buradayız. Ekonomik açığı iyi politikalarla kapatabilirsiniz ama vicdan açığını kapatmak mümkün değildir. Bir seçimde beka kaygısından bahsedip, diğer seçimde İmralı ile temasa geçmeye çalışmak veya bunu meşru göstermek milletin vicdanından kopuştur.”

Bu cümlelerle demek oluyor ki yerel seçimlere beka mottosuyla giren AK Parti, sonrasında terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşinin TRT’ye çıkarılmasını eleştirdiği için Davutoğlu’nu ihraç etmiş.

Bir kez daha hatırlatmakta yarar var. PKK elebaşı Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan TRT’ye çıkıp röportaj verdiği sırada kırmızı bültenle aranmaktaydı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz