Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Erdoğan'a olay 'one minute' göndermesi

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a olay ‘one minute’ göndermesi

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, "Davos’ta 'one minute' diyen Erdoğan bugün Çin'e niye 'one minute' diyemiyor" sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Davos’ta ‘one minute’ diyen Erdoğan bugün Çin’e niye ‘one minute’ diyemiyor” sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulunurken, gündeminde Çin’in Ankara Büyükelçisi’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik tehdidi vardı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Çin’in Ankara Büyükelçisi’nin Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı hedef alan paylaşımlarına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sessiz kalmasına sert tepki gösterdi. Davutoğlu, “Davos’ta ‘one minute’ diyen Erdoğan bugün Çin’e niye ‘one minute’ diyemiyor?” dedi.

Neden Çin’e one minute diyemiyor?

Dün Çin Büyükelçisi Ankara’da bir tweet atarak Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı’na açıktan tehditler savurarak Türkiye’yi yönetenlere ayar vermeye kalkıştı. Bu diplomatik teammüllere aykırı, izzet yüklü tarihimize hakarettir, bu istiklalimize müdahaledir. Dünyanın her yerinde başkentlerde oturan büyükelçiler o ülkenin egemenliğine saygı duymak zorundadırlar. Egemenliğe saygı duymayan büyükelçiler gerektiğinde “istenmeyen adam” ilan edilir ve ülkelerine geri gönderilirler. Küçük veya büyük, hangi ülke olursa olsun kimsenin büyükelçisi Ankara’da ahkam kesemez ve bu aziz millete ders verir gibi bir tweet atamaz. Ankara’daki büyükelçiler Türk milletinin misafiri olarak saygı görürler ama birisi Türkiye’ye parmak sallamaya kalkarsa ona verilecek cevap şudur: Haddinizi bilin!

Esas Türkiye’yi bu duruma düşüren iktidara sormamız gerekir: O gün “one minute” diyen Erdoğan, bugün Çin’e niye “one minute” diyemiyor? Çin’in büyükelçisi haddini aşarak Türkiye’de siyasilere tehdit savururken Türkiye’yi yönetenler sessiz kalıyorlar. Sayın Erdoğan’ın sesi çıkmıyor çünkü bugün açık bir şekilde dümende Çin muhibbi, 28 Şubat ideologu Perinçek’in olduğunu söyledikleri bir Türkiye var. Sesiniz niye çıkmıyor Sayın Erdoğan? Çin Büyükelçisi Ankara’da sadece siyasilere değil size de parmak salladı ve tehdit etti Türkiye’yi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri