Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Onlar inadına ihalelerde yolsuzluk yapacak biz de sonuna kadar mücadele edeceğiz

Davutoğlu: Onlar inadına ihalelerde yolsuzluk yapacak biz de sonuna kadar mücadele edeceğiz

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu Kırklareli 1. Olağan İl Kongresi'nde özellikle çiftçilerin sorunları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu Kırklareli 1. Olağan İl Kongresi’nde özellikle çiftçilerin sorunları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu sık sık ihalelerdeki yolsuzlukla anılan hükümete de sert sözlerle yüklendi.

Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Kırklareli istiklalin ve onurun ne demek olduğunu iyi bilen illerimizden. Son gördüklerimiz ve yaşadıklarımız milletimizin, devlete, hukuka, insana, siyasetçiye olan güveni sarsmış.

Bir suçlama karşısında eski içişleri bakanı marinaya ben çökmeseydim mafya çökecekti diyor. Mafyanın varlığını kabul ediyor.

Bu milletin utanç duyduğu bu iddialar karşısında susanların gözleri kör yürekleri mühürlüdür. Biz o gözleri açmaya mühürleri sökmeye geliyoruz.

Biz siyasi ahlak yasası getirelim dedik olmaz dediler. Siyaset kar ve rant olanı olmasın herkes siyasete girerken mal beyanında bulunsun çıkarken deklare etsin dedik, imar rantından kimse zengin olmasın dedik.

Yıllardır anlatmakta zorluk çektiğim tablo bugün bütün çıplaklığıyla gözler önünde. Onlar inadına ihalelerde yolsuzluk yapacaklar bize sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Çiftçilerimize niye alım fiyatları konusunda devlet cömert davranmıyor? Niye esnafımız dünyada hiçbir esnafı yaşamadığı zorluğu pandemide yaşadı.

Çünkü bugün iktidarda olanlar devletin son kuruşunu dahi yakınlarına peşkeş çekmektedirler.

Bugün Sağlık Bakan Yardımcısıyla ilgili yeni iddialar var. Eşine şirket kurdurmuş o şirketle ihaleler almışlar.

Dün çiftçilerimizle beraberdik. Tarım Mahsulleri Ofisi 720 bin ton buğday ve arpa ithalatı kararı verdi. Hasat mevsiminin ortasında ithalat yapılır mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri