Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, partisinin genel merkez açılış töreninde konuştu: Şuurlu bir devlet, güçlü bir...

Davutoğlu, partisinin genel merkez açılış töreninde konuştu: Şuurlu bir devlet, güçlü bir devlet adamı kendi ülkesinin bekasını tartışma konusu yapmaz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Genel Merkez binasının açılış töreninde parti kurucularına ve il başkanlarına seslendi. Davutoğlu’nun hedefinde iktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Çarpıcı ifadeler kullanan Gelecek Partisi lideri, hükumeti yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara çanak tutmakla eleştirdi.

“Düne kadar 3 Y diyorlardı. Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklar. Bu iktidarın yoksulluktan, yolsuzluktan, yasaklardan şikayet ettiğini en son ne zaman duydunuz?Kişi başına gelirimiz 13 yıl öncenin seviyesine geriledi, dünyanın hiçbir yerinde olmayan %13 enflasyon var ama bu iktidardan yoksulluğu duydunuz mu hiç?” ifadelerini kullanan Davutoğlu, “Dün 3Y ile mücadele edenler bugün 3Y’den bahsedenlerle mücadele eder hale gelmiş durumdadır.” diye konuştu.

İş yapamaz hale geldiniz

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini de adeta yerden yere vuran Ahmet Davutoğlu, “Karar alma süreçleri hızlanacak dediniz, kendi çıkardığınız kararnameleri iptal etmekten iş yapamaz hale geldiniz. Kişi başına gelir 25 bin dolar olacak dediniz 8 bin dolara geriledik. Vesayet bitecek dediniz, altı ayda bir darbe olacak kampanyası yapıyorsunuz. Meclis güçlenecek, yasama bağımsız ve kudretli olacak dediniz ne milletvekilliğinin ne de Meclisin adı kaldı. Bürokratik oligarşi bitecek dediniz memleketi akrabalarınızdan, yakınlarınızdan, akrabalarınızın yakınlarından, yakınlarınızın tanıdıklarından oluşan atanmışlar ordusu yönetiyor. Güçlü başkanlık sistemi dediniz küçük ortağınız olmadan adım atamaz duruma geldiniz.” dedi.

Beka göndermesi

İktidarın sık sık gündeme taşıdığı beka meselesine de değinen Davutoğlu, şöyle konuştu: “İstikrarlı Türkiye dediniz, İstiklal Savaşı’nda bile telaffuz edilmediği kadar bekadan bahsedilir oldu. Şuurlu bir devlet, güçlü bir devlet adamı kendi ülkesinin bekasını tartışma konusu yapmaz. Zikretmez bile. Bekanın gereğini yapar ve hissettirir ama sözünü etmez.”


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri