Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Pendik'ten seslendi: Bahçeli ve Erdoğan, Perinçek'e teslim olmuş durumda

Davutoğlu, Pendik’ten seslendi: Bahçeli ve Erdoğan, Perinçek’e teslim olmuş durumda

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Pendik İlçe Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu'nun gündeminde Doğu Türkistan, ekonomi ve kadın başlıkları vardı

Partisinin Pendik İlçe Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi lideri, bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Doğu Türkistanlı kadınlara adadıklarını belirterek AK Parti ve MHP’yi de Çin’in zulmüne sessiz kalmakla eleştirdi.

Hani dünya 5’ten büyüktü?

Davutoğlu, 8 Mart’ı Doğu Türkistanlı kadınlara adadıklarını söyleyerek iktidarı da Çin’in zulümlerine sessiz kalması nedeniyle eleştirdi.

Birleşmiş Milletler’in Doğu Türkistan’da soykırım uygulandığını iddia ettiğini hatırlatan Gelecek Partisi lideri şunları kaydetti:

BM Doğu Türkistan’da fiili soykırım uygulandığını ilan etti. 39 ülke imza attı, Kanada Parlamentosu, Hollanda Parlamentosu, Japonya Başbakanı, Finlandiya Başbakanı, Yeni Zelanda Başbakanı ses verdiler ve Doğu Türkistan’daki zulmü durdurun dediler. Peki sesi çıkmayan var mı? Utanmadan oturdukları makamda dilleri lal olmuş olanlar var mı? Var, maalesef onlar da Ankara’da oturuyor. Dünyanın her yerinden ses veriyorlar da, Ankara’dan ses yok. Hani dünya 5’ten büyüktü Sayın Erdoğan? Bu 5’in içinde Çin yok mu?

Erdoğan ve Bahçeli, Perinçek’e teslim olmuş durumda

BM Doğu Türkistan’da fiili soykırım uygulandığını ilan etti. 39 ülke imza attı, Kanada Parlamentosu, Hollanda Parlamentosu, Japonya Başbakanı, Finlandiya Başbakanı, Yeni Zelanda Başbakanı ses verdiler ve Doğu Türkistan’daki zulmü durdurun dediler. Peki sesi çıkmayan var mı? Utanmadan oturdukları makamda dilleri lal olmuş olanlar var mı? Var, maalesef onlar da Ankara’da oturuyor. Dünyanın her yerinden ses veriyorlar da, Ankara’dan ses yok. Hani dünya 5’ten büyüktü Sayın Erdoğan? Bu 5’in içinde Çin yok mu? Dünyaya başkaldırdığını söyleyen başınız neden Çin’in önünde onursuzca eğiliyor? Nedir sizi Çin’e mahkum eden? Neden? Hani milliyetçilik taslayan Sayın Bahçeli, Türkçe’nin mekanında, Kaşgar’da, Kaşgarlı Mahmud’un, Yusuf Has Hacib’in diyarında kadınlarımızın onuru çiğneniyor, sen neredesin Allah aşkına? Ankara nerede?

Ankara’dakiler susabilir, Gelecek Partisi’nin bütün teşkilatlarına talimatları verdik bütün illerde, ilçelerde bu hafta Doğu Türkistanlı kadınlarımız için ayağa kalkılacak, imzalar toplanacak, o onurlu kadınlar kendi ana yurtlarında başı dik dolaşacaklar. Ses vermemekle de kalmıyorlar, daha vahimi Çin Büyükelçiliği önünde toplanan ya da şehirlerde meydanlarda toplanan Doğu Türkistanlı kadınlar yerlerde sürüklenerek protestoları engelleniyor. Kime yaranıyor bunlar? Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli şu anda Çin konusunda Türkiye’de Maocu zihniyetin temsilcisi olan marjinal bir partiye teslim olmuş durumdadırlar, konuşamazlar. Ama biz konuşuruz, bizi de susturamazlar.

İktidarımızda kadına şiddet en ağır şekilde cezalandırılacak

Biz iktidara geldiğimizde kadına karşı şiddet en ağır şekilde cezalandırılacak ve asla hiçbir şekilde indirime tabi olmayacaktır. Buradan iktidar sahiplerine sesleniyorum, yandaş bazı iş adamlarınızın ve onların akrabalarının etrafında beşer, onar koruma varken kadınlarımızın korumasız bırakılmasına asla rızamız yoktur ve bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri