Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Sağlık çalışanlarımıza çift maaş ödemesi yapılsın

Davutoğlu: Sağlık çalışanlarımıza çift maaş ödemesi yapılsın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, evinden gerçekleştirdiği canlı yayında gündeme dair görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

Koronavirüs mevzusunu değerlendiren Davutoğlu, sağlık çalışanlarının önemine bir kez daha dikkat çekti. “Bu mücadele yürüyecekse sağlık çalışanlarının gayretiyle yürüyecek” diyen Davutoğlu, “Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarını tahkim edelim. 3 aylık ikramiye verelim, gerekirse iki maaş ödemesi yapalım” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasından sağlıkçılarla ilgili açıklaması şu şekilde:

Sağlık herşeyin başı. Bu mücadele yürüyecekse sağlık çalışanlarının gayretiyle yürüyecek. Hala sağlık çalışanlarımıza koruyucu malzeme tedarikinde sıkıntılar var. Fedakarca çalışıyorlar. Koronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı artıyor. Onları ve ailelerini koruma altına alalım. Her hastanenin en yakınındaki en lüks oteli sağlık çalışanlarımız için ayıralım ve onların huzur içerisinde görev yapmalarını sağlayalım. Gözleri, kulakları arkada kalmasın. Özlük haklarını tahkim edelim, 3 aylık ikramiye verelim, gerekise iki maaş ödemesi yapalım. Bugün onlar bizim özel kuvvetlerimiz, cephede kendilerini rahat hissedemezlerse bizler bu uzun sürecek savaşı omuzlayamayız. Yalnızca doktorlarımızı kast etmiyorum, hastanelerdeki hizmetlilere kadar hepsi bizim için çalışıyorlar. Burada artık özel ve kamu hastaneleri ayrımı da kalmamıştır, hepsi pandemi hastanesine dönüştü. Özel hastanelerde çalışanların da özlük haklarının aynı şekilde gerçekleşmesine çaba gösterelim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri