Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Seçimin startı verildi

Davutoğlu: Seçimin startı verildi

AK Parti’nin seçim için startı verdiğini söyleyen Ahmet Davutoğlu, “Attıkları her adım seçim yatırımı” dedi.

Merkez Bankası’nın dünkü faiz indirimi kararını değerlendiren Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Artık seçim startı halindeyiz. Ekonomik olarak attıkları her adım seçim yatırımı, milleti borçlandırmaya yönelik. Kredi musluklarını tekrar açacaklar. Esnafımızın belini şu anda perakendedeki fiyatlar kırıyor. Çiftçimizin belini ise şu anki hal ve aracılar kırıyor. Ama yaklaşım yanlış.” açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas’ta basın mensuplarına gündemdeki konuları değerlendirdi.

Davutoğlu, bir otelde düzenlenen toplantıda, Merkez Bankası’nın dünkü faiz düşürme kararına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

‘EKONOMİK OLARAK ATTIKLARI HER ADIM SEÇİM YATIRIMI’

Gelecek Partisi lideri, Merkez Bankasının faizi düşürdüğünü ancak yeterli tedbirler alınmadığı için dolar kurunun yükseldiğini, bunun enflasyonu da artırdığını dile getirdi. Davutoğlu, “Türkiye fiilen seçim startına girmiştir. Ne zaman olacağı 2023’e kadar da olsa ki zannetmiyorum, artık seçim startı halindeyiz. Ekonomik olarak attıkları her adım seçim yatırımı, milleti borçlandırmaya yönelik. Kredi musluklarını tekrar açacaklar. Esnafımızın belini şu anda perakendedeki fiyatlar kırıyor. Çiftçimizin belini ise şu anki hal ve aracılar kırıyor. Ama yaklaşım yanlış.” açıklamasında bulunarak, bu hamlenin seçime yönelik olduğunun altını çizdi.

 

‘İTTİFAK KONUŞMAK İÇİN ERKEN’

Bir gazetecinin, başka partilerle ittifak içerisine girip girmeyeceğini sorması üzerine Davutoğlu, “İttifak meselesi seçim ortamına girildiği zaman konuşulacak bir konu. Her zaman ifade ettim, Gelecek Partisi olarak biz kendi doğrularımız ile kendi vizyonumuzda Anadolu sathında milletimize yeni bir ufuk çizmek için ortaya çıktık.

Biz, Gelecek Partisi olarak herkesle konuşuruz. Bizimle konuşmak isteyen herkesle, buna iktidar partisi de dahil. Bizim görüşme anlamında kimseyle bir rezervimiz yok, iş birliği anlamında da yok. İlkesel iş birliği yaparız, parlamenter sistem konusunda partiler ile görüşürüz. Türkiye’nin özelikle 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat’ta ciddi şekilde tahrip edilen milli değerlerimize yönelik herhangi bir gelişme olursa onunla ilgili de arkadaşlarla birlikte oluruz. Geçen hafta Temel Karamollaoğlu’nu ziyaretimizde vurguladığımız gibi bunlar ilkesel iş birliği, ittifak ise şu anda gündemde olan bir şey değil.” cevabını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri