Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Servet Turgut’un ağabeyiyle görüştü: Hukuksuzlukların karşısında olacağız

Davutoğlu, Servet Turgut’un ağabeyiyle görüştü: Hukuksuzlukların karşısında olacağız

Ahmet Davutoğlu, Van’da helikopterden atıldığı iddia edilen ve hayatını kaybeden çiftçi Servet Turgut’un, ağabeyi Naif Turgut ile görüştü.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Van’ın Çatak ilçesinde gözaltına alındıktan sonra helikopterden atıldığı iddia edilen Servet Turgut’un ağabeyi Naif Turgut ile telefonla görüştü.

Van’ın Çatak ilçesinde çiftçilik yaparken gözaltına alınan 7 çocuk babası Servet Turgut, üç hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde yaşam mücadelesini kaybetmişti. Ağabeyi Naif Turgut, basına yaptığı açıklamada kardeşinin kendi halinde bir çiftçi olduğunu ve bu vahşetin peşini bırakmayacaklarını ifade etmişti.

Ahmet Davutoğlu, ağabey Naif Turgut ile yaptığı telefon görüşmesinde, “Her şeyden aziz olan insan hayatıdır. Her zaman hakkın hakikatın yanındadır. Servet beye Allah rahmet eylesin. Her türlü hukuksuzlukların daima karşısında olacağız. Bu memlekette bütün vatandaşlarımızın canı ve hukuku eşittir, hepsini korumakta biz kararlıyız” dedi.

Ağabey Naif Turgut, Davutoğlu’na “Daima duyarlı bir insansınız. Keşke herkes sizin gibi insan olsaydı, Türkiye’yi siz düzelteceksiniz” sözleriyle Davutoğlu’na teşekkür etti.

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, Davutoğlu ile acılı ağabey Turgut’un görüşmesini, sosyal medya hesabından paylaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri