Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Sezen Aksu için "Dillerini koparmak görevimizdir" diyen Erdoğan'a Egemen Bağış'ı hatırlattı

Davutoğlu Sezen Aksu için “Dillerini koparmak görevimizdir” diyen Erdoğan’a Egemen Bağış’ı hatırlattı

Sezen Aksu tartışmasında cami mihrabından “Dillerini koparmak görevimizdir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt veren Ahmet Davutoğlu, Egemen Bağış’ın büyükelçi yapılmasını hatırlattı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanın Erdoğan’ın Sezen Aksu’yu hedef alarak söylediği “Hz. Adem efendimize uzanan dilleri koparmak bizim görevimizdir” sözlerine yanıt vererek “Sayın Cumhurbaşkanının her türlü gerilimden uzak tutulması gereken cami mihrabından ‘dil kopartmak’ ifadesini kullanması dini değerlere saygıyı güçlendirmez, zayıflatır” açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ünlü sanatçı Sezen Aksu’yu hedef alarak sarf ettiği “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” sözlerine yanıt verdi.

”DİL KOPARMAK’ DİNİ DEĞERLERE SAYGIYI ZAYIFLATIR’

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanının her türlü gerilimden uzak tutulması gereken cami mihrabından ‘dil kopartmak’ ifadesini kullanması dini değerlere saygıyı güçlendirmez, zayıflatır.

Kur’an sureleri ile dalga geçenleri büyükelçi atayıp, Şeytan Ayetleri’ni basmaya kalkanlarla siyasi ortaklık yapıp sonra da dini hassasiyet üzerinden siyaset yapmak da dinin kişisel çıkarlara alet edilmesinden başka bir şey değildir.

‘AKSU’NUN AÇIKLAMASI TOPLUMSAL VİCDANI RAHATLATACAKTIR’

Herkesin birbirinin inanç ve düşüncesine saygı göstermesi toplumsal barışın teminatıdır. Sayın Sezen Aksu’nun bu bağlamda yapacağı bir açıklamanın toplumsal vicdanı rahatlatacağına ve istismarları engelleyeceğine inanıyorum.”

Bakara makara olayı nedir?

İnternette yer alan bir ses kaydında Egemen Bağış, gazeteci Metehan Demir ile konuşmasında “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” demiş bu sözler kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratmıştı. Ancak buna rağmen Egemen Bağış, Prag’a büyükelçi olarak atanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri