Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye öneri: Erdoğan ile keyif çayı içtiğin bir vakitte söyle

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye öneri: Erdoğan ile keyif çayı içtiğin bir vakitte söyle

Gelecek Partisi Akçaabat kongresinde Devlet Bahçeli'ye seslenen Davutoğlu, "Siyasi ahlak yasası çıkmazsa ittifakı bozuyorum de" şeklinde konuştu.

Gelecek Partisi Akçaabat kongresinde Devlet Bahçeli’ye seslenen Davutoğlu, “Siyasi ahlak yasası çıkmazsa ittifakı bozuyorum de” şeklinde konuştu. Davutoğlu, Bahçeli’ye ‘Siyasi ahlak yasası çıkmarmamız lazım’ sözlerini anımsatarak, “Buna ‘günaydın’ denir. Madem sözünün eriysen siyasi ahlak yasasını çıkarmak için Erdoğan’la keyif çayı içtiğin bir vakitte ona söyle” dedi.

Akçaabat İlçe Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, iktidarı eleştirerek, “AK Parti davadan koptu” sözleriyle eleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akçaabat İlçe Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu’nun gündeminde siyasi ahlak yasası vardı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 3 hafta önce ‘Siyasi ahlak yasası çıkması lazım’ dediğini anımsatarak, “Buna ‘Günaydın’ denir. Erdoğan’dan hala ses yok. Siyasi ahlak yasası çıkmazsa ben ittifakı bozuyorum de” dedi.

Davutoğlu, iktidarı da eleştirerek, “AK Parti davadan koptu” yorumunda bulundu.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Parti içinde beni devirmeye çalışıyorlardı. Ben birtakım suikast ihmallerine rağmen Varto’ya gitmiştim, onlar Ankara’da keyif sürüyordu. Başbakanlığı bıraktığımda Türkiye’de tek bir il, ilçe, köyde barikat, hendek bırakmamıştık. Hakkımda kumpas yaptıkları dönmede 2016’da ÇAYKUR 82 milyon Türk Lirası kar yapmıştı. 2018, 657 milyon Türk Lirası zarar etti. Bunun suçlusu çay üreticileri mi? ÇAYKUR’u yandaşlarıyla doldurdular. Onun üzerinden Varlık Fonu’ndaki birtakım dümenleri çevirdiler

Bahçeli’ye öneri: Siyasi ahlak yasası çıkmazsa ittifakı bozuyorum de

Sayın Bahçeli’ye buradan sesleniyorum, madem sözünün eriysen siyasi ahlak yasasını çıkarmak için Erdoğan’la keyif çayı içtiğin bir vakitte ona söyle. De ki nasıl infaz yasasında söylediysen arkadaşlarını çıkarmak için dışarıya, ‘siyasi ahlak yasası çıkmazsa ben koalisyonu bozuyorum’ de.

Davutoğlu: AK Parti davadan koptu

Yetimin hakkını korumak için yola çıktık. Troller geldi üzerimize. TRT Yönetim Kurulu üyeliğine troller geldi. İçeri dışarıda her şeyi bize karşı mobilize ettiler. Bugün ben yalnız olmadığımı gördüm.

Beni neden ihraca sevk ettiler? AK Parti tarihinde en yüksek oyu almış başbakanı? AK Parti davadan koptu.

Kadınların eşleri toplama kamplarına gönderildi, yerlerine Çinli erkekler getirildi. Sayın Erdoğan sessiz. Milliyetçilik nutukları atan Bahçeli sessiz. Bu sessizliği nasıl yoruyorsunuz? Biz sessiz kalmazdık. Çin’den birkaç kuruş gelecek diye Erdoğan ve Bahçeli susuyor.
Doğu Perinçek ne diyor? ‘Rota bizde, biz yönetiyoruz’ diyor. Peki AK Partili kardeşlerim siz Doğu Perinçek’e mi oy verdiniz?

Selim Temurci açıklaması

Bazı televizyonlarda Selim Temurci hakkında birtakım çevreler kara propaganda yapıyorlar. 15 Temmuz gecesi daha Erdoğan konuşmadan Selim Temurci çıkmış ve İstanbulluları direnişe çağırmış. A Haber, Temurci’nin direniş çağrısı karşısında sessiz kaldı. Ne cumhurbaşkanı ne başbakan aramadı onu, bir tek ben aradım. Temurci’yi ifadeye çağırmışlar. Acılar üzerine servetlerine servet katanlar, birilerini tehdit edip onlar üzerinden kaynaklar oluşturanlar ifade vermeli.

Bizim teröre karşı mücadelede tavrımız net. Buraya gelip ezan, millet nutku atıp sonra Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranların tavrı net değil. Kürt vatandaşlara ‘Kürdistan’a gidin’ diyenlere de izin vermeyiz. Bu topraklar hepimizin.

TRT’ye nasıl atandılar?

TRT’ye atamalar yaptı cumhurbaşkanı. Yandaş medyada troll ünvanıyla anılan bir yazar var. Bunun PKK’yı öven tweetleri var. Dolaylı olarak Türkiye’yi Ermeni iddialarıyla anan tweetleri var. FETÖ’ye övgü dizen tweetleri var. Bunlar bilinirken TRT’ye nasıl atandı?

Bu halktan kopanlar, gücü kendi şahsi menfaatleri için kullananlar sizden korktular. Ama biz size geldik.

İktidarı savunan kimse yok. Daha çok baskı yapacaklar, biliyorum. AK Parti’deki samimi niyetli insanların yürekleri hala buruk. O yürekleri tamir etmeye geliyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri