Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Siyasi liderlerin birbiriyle konuşmasını zaruret görüyoruz. Umarız bu ziyaretler siyasette yeni...

Davutoğlu: Siyasi liderlerin birbiriyle konuşmasını zaruret görüyoruz. Umarız bu ziyaretler siyasette yeni bir çizgiyi açar

Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde Davutoğlu ile bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu, Gelecek Parti Genel Merkezi’nde ortak basın toplantısı düzenledi. Sorulan bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, ziyaret için ‘Bu bir hayırlı olsun ziyaretiydi. İttifakla ilgili bir şey konuşulmadı’ dedi.

Davutoğlu da görüşme ile ilgili ‘Bu ziyaretler umarız Türk siyasetinde yeni bir çizgiyi açar’ diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın bu ziyaret için yaptığı “istikşafi” yorumu da sorulurken, liderler Bülent Turan’ı muhatap almak istemediklerini belirttiler.

Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Demokratik kültürümüzün, demokratik iklimimizin sağlam bir temele tekrar dayandırılabilmesi için bütün siyasi liderlerin birbiriyle konuşmasını zaruret olarak görüyoruz.

Sayın Kılıçdaroğlu ile çok verimli bir görüşmemiz oldu. Gelecek Partisi olarak bütün geçmiş siyasi tecrübelerden hareketle bütün toplumu kuşatıcı siyasi bir çizgi oluşturmaya çalışıyoruz.

Bırakın iş birliği kavramını öyle bir iktidarla muhatabız ki; geçtiğimiz iki bayram, bırakın ihtilaf ya da iş birliği konularını konuşmayı, bayramlaşma teklifimiz reddedildi. Bu ziyaretler umarız Türk siyasetinde yeni bir çizgiyi açar.

Eğer iktidarda olanlar yeni bir seçim mevzuatı getiriyorlarsa oyunun bu kuralları içinde iktidara gelme şansları yok ki değiştiriyorlar. Oyun sürerken kuralı değiştirenler 90 dakikanın sonunda nefesinin tükeneceğini düşünen taraftır. Hangi kuralı getirirlerse getirsinler yeter ki kendi getirdikleri kurala saygı göstersinler.

Bize destek veren bir tek Azerbaycan kaldı. Azerbaycan dışında Türkiye’ye desten olan ülke kalmadı.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Türkiye’de milyonlarca insan çöp konteynerından geçinirken belli bir basın grubunun Canan Kaftancıoğlu meselesinin üzerinde bu kadar durmasını anlamış değilim.

Bu bir hayırlı olsun ziyaretiydi. İttifakla ilgili bir şey konuşulmadı. Yüzde 10 seçim barajını kabul etmiyoruz. Darbe hukukunu siyasi anlayışa da karşıyız. Hedefimiz Türkiye’nin hukuk sistemini darbe hukukundan arındırmaktır.

Türkiye bir felakete doğru gidiyor. Bunu asla kabul etmiyoruz. Türkiye kimsenin çiftliği değildir. Doğu Akdeniz’de gerçekten rol almaksak Mısır’la konuşmak zorundayız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri