Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Siyasi partiler arasındaki görüşme trafiğinin artması Bahçeli'yi rahatsız ediyor

Davutoğlu: Siyasi partiler arasındaki görüşme trafiğinin artması Bahçeli’yi rahatsız ediyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale'de bir otelde düzenlediği basın toplantısında 'erken seçim' mesajı verdi

Muhalefet partileri arasında gerçekleşen görüşmelerin, Bahçeli’yi rahatsız ettiğini ifade eden Gelecek Partisi lideri “Önümüzdeki dönemde, ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır. Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs’tan itibaren yapılacak her seçime gireriz” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partisi’ni İstiklal Marşı’nda ifade edilen ‘istiklal’ idealinin sözcüsü olarak kurduklarını söyledi.

Çanakkale’nin tarım ve sanayi anlamında güçlendirilmesi, ekonomik, sosyal ve siyasi faaliyetlerin merkezi haline getirilmesi gerektiğini belirten Davutoğlu, tarihi turizminin yanı sıra termal ve doğa turizminin de teşvik edilerek kentte köklü turizm seferberliği yapılmasının ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Erken seçim gündemde

Davutoğlu, bir gazetecinin erken seçim yapılacağı iddialarını hatırlatması üzerine “Normalde seçim gündeminin olmaması lazım ama eğer bu soru, bu kadar çok soruluyorsa Türkiye, seçim atmosferine girmiş demektir. Türkiye’de erken seçim konusunda hiç kimse, iddialı bir söz söyleyemez. ‘Erken seçim yapılmayacaktır.’ demek, Türkiye’nin siyasi geçmişine ve gerçeklere çok uygun değil. Şu anda normal olarak, hukuki bir süreç ve seçim tarihi bağlamında, erken seçim gündemi olmaması gerekmesine rağmen, erken seçim gündemdedir” değerlendirmesinde bulundu.

Dalga dalga partiler kuruluyor

Gelecek Partisi’nin ardından peş peşe yeni partilerin kurulduğunu dile getiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Parti kurmak için son bir yılda harekete geçenler, neyi bekliyordu? Birilerinin çıkıp İstiklal Marşı’ndaki ‘korkma’ ifadesinin gereğini yapmasını bekliyorlardı. Biz, o gereği yaptık. Dalga dalga partiler kurulmaya başlandı. Hala kuruluyor ve kurulacak. Biz, o hareketliliği getirdik.

Son haftalarda Sayın Bahçeli’yi de rahatsız edecek şekilde, siyasi partiler arasında görüşme trafiğinin artmasının da temel sebebi budur. Önümüzdeki dönemde, ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır. Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs’tan itibaren yapılacak her seçime gireriz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri