Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Erdoğan Bahçeli korkusuyla Soylu'yu görevden alamıyor

Davutoğlu: Erdoğan Bahçeli korkusuyla Soylu’yu görevden alamıyor

Cumhur ittifakını aslında bir mahkumlar ittifakı olduğunu belirten Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın Bahçeli kokusuyla Süleyman Soylu’yu görevden alamadığını belirtti.

Cumhur ittifakını aslında bir mahkumlar ittifakı olduğunu belirten Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bahçeli kokusuyla Süleyman Soylu’yu görevden alamadığını belirtti.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Sedat Peker’in iddialarına rağmen İçişleri Bakanı Soylu konusunda sessiz kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki göstererek, ”Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçimi aşması mümkün görünmüyor. Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Hatay 1’inci olağan kongresine katılımı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Türkiye’de, esnaf, çiftçi, işçi, emekli ve emeklilikte yaşa takılanların feryat ettiğini ve bunun tek çözüm yolunun seçim olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı sistemini değerlendiren Davutoğlu, ”Eğer bu gün seçim olmuyorsa, Cumhurbaşkanlığı sistemi gibi bir sistemi getirip, sistemi tıkayan ve her şeyi cumhurbaşkanı iradesine bırakan bir sistem dolayısıyladır ama bu sistem de yürümeyecek. Çarpıcı bir tabirle söyleyeyim, belki ilk burada kullanacağım ama Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum çünkü mecliste çoğunluğu kaybediyor Bahçeli olmazsa. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçim barajını aşması mümkün görünmüyor” dedi.

Bahçeli korkusuyla Soylu’yu görevden alamıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Serok Erdogan’ denildiğini kaydeden Davutoğlu, “Sayın Bahçeli beş yıldır bana ‘Serok Ahmet’ diyerek saldırıyordu, şimdi Erdoğan’a da Diyarbakır’da ‘Serok Erdoğan’ dediler, Bahçeli üç gündür susmuş. Gün tutuyorum artık, bakalım hangi gün, artık Bahçeli ne zaman ‘Erdoğan’a serok dedirten güç kimdir, maksadı nedir, arkasında kim vardır?’ diye ne zaman soracak bakalım. Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da. Türkiye’de Cumhur İttifakı, bir mahkumlar ittifakı mahkumlar koalisyonuna dönüştüğü için ayakta kalıyor. Birbirine mahkum anlamında söylüyorum, hukuki anlamında değil” diye konuştu.

Türkiye’de Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından birçok siyasi parti kurulduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Türk siyasetinin önünü biz açıyoruz. Biz dalga kıran gibi korku duvarlarını aşıyoruz, arkadan gelenler korku duvarları aşılmış şartlarda daha rahat siyaset yapıyor” ifadelerine yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri