Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu, Temiz Siyaset çağrısını bu kez TBMM önünde yineledi ve ekledi...

Davutoğlu, Temiz Siyaset çağrısını bu kez TBMM önünde yineledi ve ekledi…

Sedat Peker'in ortaya attığı iddiaların akabinde 'Temiz Siyaset' kampanyası başlatan Gelecek Partisi, bu çağrısını bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde yaptığı bir açıklamayla tekrar etti

Sedat Peker’in yayınladığı videolarla gündemi sarsan açıklamaları tüm Türkiye’yi çalkalarken iddiaların hedefindeki isimler Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’ın yanı sıra iktidar kanadından şu ana dek tatmin edici bir açıklama gelmedi.

Bu hafta içinde ‘Temiz Siyaset’ kampanyası başlatan Gelecek Partisi, yaptığı açıklamalar ve bu süreçte yapılması gerekenlere ilişkin bir yol haritasını kamuoyuyla paylaşırken bu çağrısını bugün TBMM önünde yineledi.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen açıklamada İçişleri Bakanı Soylu’ya istifa çağrısı tekrar edilirken sürece ilişkin yapılması gerekenler de yeniden sıralandı.

Davutoğlu, “Bir organize suç örgütü lideri, yaptığı açıklamalarla içinde intihar, cinayet ve kokain ticareti olmak üzere ağır ithamlarla bazı devlet yetkililerini de suçlarken, bugün 25. gün, sayın cumhurbaşkanı ve devlet yetkilileri kamuoyuna çıkıp açık ve net ifadelerle bir savunmada bulunmamıştır” dedi.

Bakan Soylu’nun kendisine ve partisine açık itham ve hakaretlerde bulunduğunu belirten Davutoğlu, Erdoğan’ın da İçişleri Bakanını sahiplendiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanının Perinçek ve Bahçeli’nin tesiri altında olduğuna dikkat çeken Gelecek Partisi lideri, “Eğer Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanının suçsuz olduğuna inanıyorsa bunu ilk günden ifade etmeliydi. 25 gün sükut ettikten sonra bugün bu şekilde bir sahiplenme devlet üzerinde oluşmuş şaibeyi gidermek yerine artırmıştır” diye konuştu.

Tüm siyasi parti liderlerine çağrıda bulunan Ahmet Davutoğlu, “Gün milletin vicdanını harekete geçirme günüdür. Gün devletin itibarını yeniden kazandırma günüdür. Temiz Siyaset hareketimizi başlatıyoruz” dedi.

İl Başkanlarının TBMM bahçesine alınmamasına da tepki gösteren Davutoğlu, “Onlar kendilerine ait olan TBMM bahçesine alınmamışlardır. Aziz şehitlerin bize emaneti olan bu ülkenin bir karış toprağını, herhangi bir makamını, herhangi bir kurumunu asla kurtlar sofrasına yem etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri