Ana SayfaTürkiyeKim bunlar? Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu

Kim bunlar? Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Kırklareli'de basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Kırklareli’de basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele konusuna vurgu yapan Davutoğlu, çarpıcı ifadeler kullandı.

Gelen soruları yanıtlayan Davutoğlu, Başbakanlık yaptığı döneme ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanı Davutoğlu’nu yerinden etmek için toplandık dedi. Peki kim bunlar: Berat Albayrak, Binali Yıldırım, kendisi.

7 Haziran 1 Kasım arasında da eğer bir gün inşallah tarih bunları yazdığında Meclis çoğunluğu olmayan bir başbakanın ülkeyi ekonomik krize sokmadan, otoriter eğilimlerin ortaya çıkmasına izin vermeden, demokratik hukuk kurallarını zedelemeden terörle nasıl mücadele ettiğini yazacak. Ve arkamda kimse yoktu. Kendi partimde bana karşı örgütlenenler vardı.

Suruç ve Gar saldırısıdır iki büyük terör olayı. Her gün şehitler veriyorduk.

İçişleri Bakanı terörle mücadele kahramanlığı yapıyor. Ben başbakanlığı bıraktığımda hendek, barikat hiçbir şey kalmamıştı.

Gar saldırısı açıklaması

Hiçbir şekilde demokratik hukuk devletinden taviz vermedim. Ben HDP’ye karşı siyasi mücadele yaparım. Ama onların güvenliğini temin etmek de devletin görevi. Gar saldırısı olduğunda ben tek tek hastaneleri dolaştım. ‘Devlet adına size sabır ve özür diliyorum’ dedim.

Asla korkmadım. Korkmuş olsam başbakanlığı bıraktıktan sonra yönetim kurullarından birkaç maaş alırdım. Niye çıktım buna? Ben borçluyum. Çocuklarımıza, torunlarımıza borçluyum.

Devletin mahremiyetini gerektiren hususlar dışında her şeyi anlatıyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri