Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Trabzon'da: AK Parti'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum...

Davutoğlu Trabzon’da: AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum…

Trabzon ilçe kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, "AK Partili kardeşlerime sesleniyorum" diyerek "Türkiye'nin bu manzarası sizi memnun ediyor mu" ifadelerini kullandı.

Trabzon ilçe kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, “AK Partili kardeşlerime sesleniyorum” diyerek “Siftah edemediği için intihar eden esnaf var. Bu manzara sizi memnun ediyor mu?” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın Biden’in 24 Nisan’ı Ermeni Soykırımı’ olarak tanımasından sonra neden ses çıkarmadığına dair yaptığı açıklamada ‘Halk Bankası’nın ve yurtdışındaki Türk siyasilerin mal varlıkları olduğunu’ belirtti.

Gelecek Partisi’nin Trabzon Akçaabat 1. Olağan İlçe Konresi’ne katılan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu kongre sonrası basın mensupları ve STK’larla buluşup sorularını cevapladı.
Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biden’ın 24 Nisan’daki ‘soykırım’ açıklamasına cevap verememesinin sorulması üzerine “Neden sesleri kesiliyor biliyor musunuz? New York’ta Halk Bank davası var. Türk siyasilerin yurtdışındaki mal varlıklarıyla ilgili net ve açık bir tablo ortaya çıkmadan, Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerindeki Demokles’in Kılıcı inmez.’dedi.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu Trabzon’da yaptığı konuşmada ise yurt gezisi sırasında her yerde aynı manzara ile karşılaştığını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Her yerde bir feryat var. Her yerde hüzün var. Farklı bölgeler olmasına rağmen feryadın sesi aynı. Esnaf bugün sabah Yomra’ya gezdiğim, Kırıkhan’da ki esnaf ile aynı şeyi söylüyor: Siftah yapmadan kapatıyoruz. “Doğalgaz’a zam geldi, nasıl ödeyeceğiz” bilmiyoruz diyor. Hatay’da ki çiftçi neyi söylüyorsa, Giresun’da ki fındık, Trabzon’da çay fındık üreticiler aynı şeyi söylüyor”

AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum

Buradan AK Parti’ye gönül vermiş iktidarı destekleyen kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye’nin manzasından memnun musunuz? Siftah edemediği için intihar eden esnaf var. Bu manzara sizi memnun ediyor mu?

Trabzonlulara ne söz verdiysem onu yaptım. Ne aldattım, ne aldandım.. Trabzonlulara o gün ne dediysem, onun gereğini yaptım. Yolsuzluklarla mücadele, yoksullukla mücadele dedik onu gereğini yaptık. Bıraktığımızda kişi başı düşen milli gelir 11 bin dolardı. Asgari ücret, Avrupa’da en yüksek ücreti Euro bazında biz veriyorduk.

Fındığa 25 lira fiyat verecekler

Tarım bakanına sorun. Trabzonlu bakanlara sorun. 2015 yılında önüme alternatif fındık fiyatını koydular. En yüksek fiyatı koyduk. Yüzde yüz arttırdık fiyatı. 2015’de 14.90 kuruş verdik. 2.70 TL’ydi dolar. Karşılığı 5 dolar 35 sentti. Şimdi fındığa 5 dolar 35 sent verseler, 46 TL, 40 kuruş yapıyor. Bakın 25 ile 30 lira arasında fiyat vermeyi düşünüyorlar. Ben biliyorum. İlgili arkadaşlara takip edin dedim ne verecekler. Takriben 25 ile 30 lira arasında bir şey düşünüyormuşlar. 2015’de 5. Dolar 35 sent vermiştik. Eğer şimdi bunun altına inerseniz fındığın hakkını vermezsiniz. Hadi onun altına indiniz 40 liranın altına inmeyin.

Çaykur’un büyük zararı

Biz ayrılmadan ÇAYKUR 82 milyon kar yapmıştı. Aldılar Varlık fonuna verdiler. Ondan sonra 357 milyon TL zarar etti. 2019’da 632 Milyon TL zarar etti. 2020’de yani geçen sene 545 Milyon TL zarar etti. Bunun suçlusu çay üreticileri mi? Çay üreticilerin hakkını verdiniz de mi zarar ettiniz. Hayır, Çaykur’u yandaşları ile doldurdular. Varlık Fonunda hesaplar içinde dümenlerin çarkını çevirdiler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri