Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Türkiye Kazakistan için yeterli adımları hala atmadı

Davutoğlu: Türkiye Kazakistan için yeterli adımları hala atmadı

Kazakistan’da zamlara tepkiyle başlayan protestolarda OHAL ilan edilirken Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’ndan AK Parti hükümetine “Yeterli adımlar atılmadı” eleştirisi geldi.

Davutoğlu Kazakistan’da yaşanan protestolar ve sonrasında yaşananlar hakıknda yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ve Türk Devletleri Teşkilatının Kazakistan’a gerekli katkıyı yapması tarihi bir görevdir. Şu ana kadar bu yönde yeterli adımlar atılmamıştır” dedi.

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan Kazakistan‘da yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, Türkiye ve Türk Devletleri Teşkilatı’nın Kazakistan için yeterli adımları atmadığını dile getirdi. Davutoğlu’nun mesajları şu şekilde:

“Kazakistan’ın egemenliği ve istikrarı, Kazak kardeşlerimizin refah ve huzuru ülkemizin en temel stratejik önceliği olmalıdır.”

“Türkiye’nin ve Türk Devletleri Teşkilatının Kazakistan’ın içişlerine saygı göstererek gerilimlerin aşılması için gerekli katkıyı yapması tarihi bir görevdir. Şu ana kadar bu yönde yeterli adımlar atılmamış olması da Türk dünyasının iç dayanışması açısından zaaf oluşturmuştur.”

“Türk dünyasının merkez ülkesi olan dost ve kardeş Kazakistan’da son günlerde yaşanan gelişmelerden derin üzüntü duydum. Bu gelişmeler üzerine dönem başkanlığını Ermenistan’ın yürüttüğü Müşterek Güvenlik Teşkilatından destek istenmek zorunda kalınması da kaygı vericidir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri