Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu uyardı: Aynen FETÖ’nün yaptığını yapacak bunlar da

Davutoğlu uyardı: Aynen FETÖ’nün yaptığını yapacak bunlar da

Davutoğlu: Perinçek ülkeyi biz yönetiyoruz diyor. Peki kaç oy almış?  Binde 2. Nasıl FETÖ, AK Parti iktidarı üzerinden güç devşrip anını beklediyse o vakte kadar da Tayyip Erdoğan’ı övdüyse bu 28 Şubat zihniyeti de anını bekliyor. Beklediği zaman benzer bir darbe vurmak için bekliyorlar. Ama bu oyunu bozacağız. 28 Şubat zihniyetinin AK Parti üzerinden Türkiye’yi yeni bir otokrasiye, yeni bir diktatörlüğe götürmesine izin vermeyeceğiz.

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, TV5 ekranlarının konuğu olarak Perinçek’in gündeme damga vuran 28 Şubat güzellemelerini yorumladı.  

28 Şubat zihniyetini de iktidara sızma taktiği bakımından FETÖ’ye benzeten Davutoğlu, “İçinden çıktığım o muhafazakar samimi kitleye seslenerek söylüyorum. Aynen FETÖ’nün yaptığını yapacak bunlar da” dedi.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili bölümlerinden satır başları şöyle:

Perinçek, bugün 28 Şubat’ı savunurken aslında kendisi bütün o sicili savunuyor. O safta herkesin yeri belliydi ama bugün geldiğimiz yere bakın. Sayın Perinçek, 4 yıldır ülkeyi biz yönetiyoruz diyor. Peki, partisi kaç oy almış? Binde 3, 2, 1… Binde! Binde! Yüzde değil! Nasıl oldu bu? Nasıl oldu? Ki binde iki üç alan birisi, yüzde 50 alan bir partinin iktidarında ülke yönetiyor.

CUMHURBAŞKANI’NA DA SÖYLEDİM, BU FETÖ TAKTİĞİDİR

Sayın Cumhurbaşkanı’na son görüşmelerimizden birinde söyledim. Daha önce de. 15 Temmuz’dan sonra da. Defaatlerce. Bu dedim FETÖ taktiği. Şimdi de bu şahısların, 28 Şubat zihniyetinin yaptığı aynı zihniyet. FETÖ şunu yapmıştı. Sadece AK Parti ve Sayın Erdoğan’a değil. Daha önce Sayın Ecevit’e, ondan önce Sayın Özal’a. Kendi seçime girmeden, iktidara giden birinin üstünde asalak gibi onu sömürerek güç topladı. Sayın Ecevit gibi saf (art niyet olmadan diyorum) bunları savundu. Sayın Özal da savundu. Sayın Erdoğan da savundu ve güç biriktirdiler. Yani kendi seçime girse o oyu alamayacakken güç biriktirdi. Şimdi bunlar da aynı taktiği izliyorlar. Diyorlar ki; Erdoğan gitsin milletten oy alsın. Allah desin, kitap desin, din desin, tarih desin, medeniyet desin ama ülkeyi biz yönetelim. İnsanlar onun dini argümanına oy versinler ama biz 28 Şubat’ta başörtü düşmanlığı yapan bizler vaktini kollayalım… Aynı FETÖ gibi. Açık ve net söylüyorum bu kitlelere. İçinden çıktığım o muhafazakar samimi kitleye seslenerek söylüyorum. Aynen FETÖ’nün yaptığını yapacak bunlar da.

TÜRKİYE’DE YENİ BİR DİKTATÖRLÜĞE İZİN VERMEYECEĞİZ

Nasıl FETÖ, AK Parti iktidarı üzerinden güç devşrip anını beklediyse o vakte kadar da Tayyip Erdoğan’ı övdüyse bu 28 Şubat zihniyeti de anını bekliyor. Beklediği zaman benzer bir darbe vurmak için bekliyorlar ve bütün bu süreç böyle gidiyor. Şimdi ben siyasete girmişsem, rahat bir emeklilik hayatı sürmek imkanım varken, rahat bir oturup kitaplarımla… Bilirler beni tanıyanlar. Üç gün aç, susuz  kütüphaneye atın beni yorulmam. Böyle bir hayat varken niye bu kadar hakarete, bu kadar tehdite, yakınlarıma, eşime, dostuma tehdidi göze alarak çıktım meydana. Çünkü görüyorum ve biz bu oyunu bozacağız. Gelecek Partisi olarak bu oyunu bozacağız. FETÖ’ye bu ülkeyi teslim etmedik, edilmesine izin vermedik. Bu 28 Şubat zihniyetinin AK Parti üzerinden Türkiye’yi yeni bir otokrasiye, yeni bir diktatörlüğe, yeni bir alan daralmasına gitmesine izin vermeyeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri