Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu Van'dan iktidara sordu: Yalandan ve iftiradan sorumlu bir atanmış memurunuzla iftira...

Davutoğlu Van’dan iktidara sordu: Yalandan ve iftiradan sorumlu bir atanmış memurunuzla iftira ve hakarete arsızca devam mı edeceksiniz?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Van 1. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Sert sözlerle iktidara yüklenen Davutoğlu'nun gündeminde Biden, doğal gaz ve ana dilde eğitim vardı

Partisinin il kongresi için Van’a giden Ahmet Davutoğlu, iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Faili meçhullerden ana dilde eğitime, doğal gazdan Biden meselesine kadar birçok konuyu değerlendiren Gelecek Partisi lideri, sert sözlerle iktidarı eleştirdi.

Çabanız boşuna!

Doğudan batıya, güneyden kuzeye Anadolu’yu harmanlamaya başladık. Batman, Ardahan, Kars, Antalya, Diyarbakır, Bartın, Zonguldak, Konya ve İstanbul illerimizde ve burada sayamayacağım pek çok ilçemizde kongreler ve açılışlar yaptık, halkımızla kucaklaştık. Bundan sonra da aynı tempoyla yurdumuzun dört bir yanında milletimizle buluşacak, dertlerini dinleyecek, tavsiyelerini ve hayır dualarını alıp daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bizi medya ambargoları ve yok sayma taktikleri ile durduracaklarını zannedenlere bir kez daha Van’dan sesleniyorum: Çabanız boşunadır, adım adım vatan sathını dolaşarak milletimiz ile buluşarak bu ambargoları kıracak ve milletimize sesimizi ulaştıracağız. Siyasette esas olan medyada görünmek değil, milletin kalbine girebilmektir.

Bu ülkenin bir aile şirketi gibi yönetilmesine sessiz kalmayacağız dedik ve kalmadık!

Gözümüzün önünde vatanımızda, ülkemizde huzurun, adaletin ve refahın hoyratça ve hunharca yok edilmesine seyirci kalamazdık, kalmadık ve kalmayacağız da! Bu ülkenin bir aile şirketi gibi yönetilmesine sessiz kalmayacağız dedik ve kalmadık! Bu ülkenin hukuk devletinden tamamen uzaklaştırılmasına sessiz kalmayacağız dedik ve kalmadık! Bu ülkenin sistemik yolsuzluklar ülkesi olmasına sessiz kalmayacağız dedik ve kalmadık! Kimse itiraz etmese de kimse isyan etmese de biz sesimizi yükselteceğiz dedik ve yükselttik! İşte Gelecek Partimiz bu mücadele için var. Zor zamanda konuşmak için var. Zor zamanda çözüm üretmek için var. Zor zamanda ahlakı, adaleti ve insan haklarını korumak için var. Çünkü biz konuşamayanların, cesaret edemeyenlerin, itiraz edemeyenlerin, haksızlığa uğrayanların ve hepsinden önemlisi kimsesizlerin sesiyiz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmamalıdır. Hiç kimse yeise düşmemelidir. Gelecek Partisi bütün milletimizin sesi, yüreği, vicdanı ve aklıdır; olmaya da devam edecektir.

Gelecek Partisi KCK düzeninin de Kayyum düzeninin de bitmesi için yola çıkmıştır

Biliyorum Van’ımız, bu güzel bölgemiz, güzel insanlarımız çok büyük acılar çekti. Uzunca bir süre karanlık olaylar yaşadı. Faili meçhuller yaşandı, hukuksuzluklar, haksızlıklar yapıldı… Van başta olmak üzere, bölgemiz bu acıları tecrübe ederek yaşadı… On yıllar boyunca insan onuru, insan hakları ayaklar altına alındı. Bugün burada bütün bu acıları en yakından hissetmiş ve ülke yönetiminde bulunduğu süre boyunca bu acıların bir daha yaşanmaması için çaba sarf etmiş bir kardeşiniz olarak bulunuyorum. Bizler bu acıları bitirmek, toplumsal yaraları sarmak ve her türlü haksızlığı sonlandırmak için elimizden gelen çabayı göstermeye gayret ettik. Uygulanan yanlış politikalar neticesinde büyüyerek derinleşen kimlik sorunlarını, aidiyet sorununu ortadan kaldırmak için büyük çaba sarf ettik. Bu yolda büyük mesafeler de kat ettik. Sizler de buna yakından şahitlik ettiniz. Ancak, maalesef, bir taraftan PKK terörü diğer taraftan bu terörden beslenenler sizlere, Türkiye’ye ve milletimize huzuru, adaleti ve insan onuruna yakışır bir hayatı çok gördüler. Sandığa karşı dağı koyanlar; siz kime oy verirseniz verin atadıkları bir KCK komiseri ile kendi istediklerini yaptılar. Mevcut iktidar ve ortakları da oyunuzu alamadıklarında sizlere bir kayyum gönderip iradenize el koyuyorlar. Gelecek Partisi KCK düzeninin de Kayyum düzeninin de bitmesi için yola çıkmıştır. İnşaallah Gelecek Partisi olarak Van’da da yerel yönetimi kazandığımızda bu ikili kıskaca son vereceğiz. Gelecek Partili yöneticiler sadece kendilerini seçen halktan talimat alacaklar. Bunların çarpık ve ahlaksız düzenine sizlerle birlikte dur diyeceğiz inşallah. Bu kutuplaştırıcı siyasetten ve ikili kıskaçtan beslenen siyasiler bize geçtiğimiz günlerde Batman ve Diyarbakır’da yapılan muhteşem karşılamalardan ve bizim bu güzel bölgemizin tamamında halkımızla kucaklaşmamızdan rahatsız oldular. Bugün Van’daki bu güzel kongreden ve yakın ilgiden de rahatsız olacakları kesindir.

Terbiyesizlik yapmaya devam mı edeceksiniz?

Öncelikle ne oldu şu ABD Başkan adayı? Aleni bir şekilde Türkiye’ye, milletin iradesine hakaret eden Biden meselesi ne oldu? İktidara sesleniyorum; nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz bu konuyu? Bütün muhalefet partileri Biden’ın ağzının payını vermesine rağmen arsızca ve ahlaksızca bizlerin açıklamalarını görmezden gelip terbiyesizlik yapmaya devam mı edeceksiniz? Yalandan ve iftiradan sorumlu bir atanmış memurunuzla iftira ve hakarete arsızca devam mı edeceksiniz? Bakın kardeşlerim, bir hafta önce açık bir çağrı yaptık, Cumhurbaşkanı Biden’a önce gereken cevabı vermeli ardından da fiili adımlar atmalıdır, dedik. Resmi olarak protesto edilmeli ve özür talep edilmelidir, dedik. Kendisinden başka herkesi hain ilan eden yerli ve milli iktidardan ses yok. Gıkları bile çıkmıyor. Kendileri alışmış olabilir ama biz ülkemizin onurunun çiğnenmesine alışık değiliz, alışmayacağız da… Trump hakaret eder, sesleri çıkmaz. Biden açıkça Türkiye’nin iç işlerine karışacağını söyler, sesleri çıkmaz. Siz bu milletin onurunu nasıl böylesine çiğnetirsiniz? Tekrar ediyorum; Biden’a hak ettiği cevabı vermeyenler Biden’ın Türkiye’deki işbirlikçileridir.

Her adımı yakından takip edeceğiz!

Bu olumsuzluklar içinde dün güzel bir haber aldık. Tarihimizin en büyük doğalgaz keşfinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Emek veren, çaba gösteren herkesi tebrik ediyorum. Devam etmekte olan arama çalışmalarında görev alan tüm görevlilerimize muvaffakiyetler diliyorum. Şimdi yapılması gereken bu doğalgaz kaynağı ile ilgili fizibilite, sondaj ve üretim çalışmalarını şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşmak ve gereken adımları atmaktır. Gelecek Partisi olarak bu konuda gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra atılması gereken adımları yapıcı bir muhalefet anlayışı içinde kamuoyu ile paylaşacağız. Gölge kabinemiz olan Politika İzleme Kurullarımızın ilgili birimleri başta Enerji Politikaları izleme Kurulu olmak üzere gerekli çalışmaları yapmaya başlamıştır. Gerek sürecin bilimsel ve rasyonel bir şekilde yürütülmesi ve gerekse doğalgaz kaynağının milletimiz hayrına kullanılabilmesi için atılan her adımı yakından takip edeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri