Ana SayfaTürkiye28 Şubat’ta ezan Türkçe okunsun diyen Perinçek, başörtüsü yasağını meşrulaştıran Bahçeli nerede?

28 Şubat’ta ezan Türkçe okunsun diyen Perinçek, başörtüsü yasağını meşrulaştıran Bahçeli nerede?

Gelecek Partisi Genel lideri Ahmet Davutoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir araya geldikleri toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Pandora belgelerini utanç içinde takip ettim. Ülkeye şeffaflığı getirdiğimizde yolsuzlukla ilgili hangi belge olursa olsun gereği yapılacaktır.” açıklaması yaptı.

Meral Akşener: Yaz boyunca yaptığımız Anadolu gezilerimizde biriktirdiklerimizi ve parlamenter demokratik sisteme dönüşle ilgili görüşlerimizi paylaştık. Maalesef bugünkü iktidar döneminde kaybedilen istişarelerimizi yaptık.

“Erdoğan’ın yeni anayasa için uzlaşma olmazsa hep beraber milletin terazisine çıkarız ” açıklamasını değerlendiren liderlerden Akşener “Bizim o anayasa ile ilgili bir fikrimiz yok. Doğrudur 2023 ya da daha önce yapılacak seçimle bu ucube sistemle parlamenter sistemin tahkim edilmesi, adaletsizlik hukuksuzluk ve yandaşlık kavramlarının kaldırılacağı bir tartıya çıkmak olacak. Milletimizin ferasetiyle demokrasiye geçilecek” değerlendirmesi yaptı.

Davutoğlu ise, “Anayasa çalışmasında samimiyet görmüyoruz. Anayasa gündem değiştirmek için çok elverişli bir konu. Eğer Erdoğan samimiyse Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açar. Bunu samimi olsa ‘Evet Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini denedik olmadı’ demesi lazım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde hükümet uçmadı. Evet o seçimde bir tartı olacak. Türk siyasi tarihinde iktidara sürprizle sonuçlanacak, iktidar en büyük şoku yaşatacak seçim olacağı konusunda kimsenin şüphesi olmasın” açıklaması yaptı.

Pandora belgeleri nedir?

Pandora Belgeleri üst düzey liderlerin büyük miktardaki paraları nasıl sakladıklarını açıklayan bir rapor. Kamu görevlilerin deniz aşırı hesaplarda tuttukları büyük miktardaki paralar hakkında detaylı bilgiler içeriyor. Pandora belgeleri, 35’i mevcut ve eski ülke lideri de dahil olmak üzere 90’dan fazla ülke ve bölgeden 330’dan fazla politikacı ve kamu görevlisi hakkında bilgi içermektedir.

Servet gizleme Panama, Dubai, Monako, İsviçre ve Cayman Adaları gibi vergi cennetlerinin yanı sıra Güney Dakota ve Delaware gibi bazı Amerikan eyaletleri tarafından sunulan bir uzmanlık alanı aynı zamanda.

Yaklaşık 12 milyon dosya ve evraktan oluşan Pandora Belgeleri, dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Sızdırılan belgelere dayalı haberlerde adı geçen bazı liderler, haklarındaki yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını yalanlayan açıklamalar yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri