Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu ve Babacan'ın partileri kurulduğu anda siyasetin aritmetiği, matematiği, şekli-şemali değişecek

Davutoğlu ve Babacan’ın partileri kurulduğu anda siyasetin aritmetiği, matematiği, şekli-şemali değişecek

Barış Yarkadaş Halk TV’de yaptığı açıklamada, olası seçim senaryolara hakkında açıklamalarda bulundu.

Barış Yarkadaş, “31 Mart ve 23 Haziran seçimlerini birebir tahmin eden iki araştırma şirketi, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi ve Aksoy Araştırmaları’na göre Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan olası bir seçim senaryosunda yüzde 15 oy alıyor.” diye konuştu.

Barış Yarkadaş: Siyasetin aritmetiği değişecek

Burada siyasetin aritmetiği, matematiği, şekli, şemali bu partiler kurulduktan sonra değişebilir. Bu iki parti duruşu ve söylemleri itibariyle, millet ittifakının doğal ortağı haline gelecekler.

Bir öngörü olarak söylüyorum. Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Meral Akşener ve Gültekin Uysal yani merkez sağ, liberal, milliyetçi, muhafazakar olarak adlandırılan bu partiler bir araya gelip yeni bir ittifak kurabilirler. CHP ve HDP de ayrı ayrı seçimlere girebilir. Çünkü Meral Akşener en başından beri ‘Milliyetçi, muhafazakar sağ partiler bir araya gelirse AK Parti’den oy almamazı daha kolaylaşır’ diyor. Bu aslında akla ve mantığa yatkın.

Bugün bir erken seçim olursa Ahmet Davutoğlu’nun ve Ali Babacan’ın kuracağı partilerin siyaset sahnesine girmesiyle birlikte Cumhur İttifakı’nın iktidardaki varlığı sona ermiş oluyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz