Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Yenikapı'daki teravih iyi olmadı

Davutoğlu: Yenikapı’daki teravih iyi olmadı

Ramazan ayının son günlerinde hükümetin çağrısıyla Yenikapı’da kılınan teravih namazı hakkında konuştu. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu teravih namazına siyasi bir anlam yüklenmesinin yanlış olduğunu belirtti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’ya yayın yapan yerel bir televizyona konuştu. Gündemi değerlendiren Davutoğlu, Ramazan ayının son günlerinde Yenikapı Milli İrade Meydanı’nda kılınan toplu teravih namazına da değindi.

Davutoğlu: Siyasi anlam taşımamalıydı

Dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi her zaman yanlış bulduğunu vurgulayan Davutoğlu, “Ben prensip olarak görevlerim esnasında, dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi doğru bulamadım. Bazen kaçamadığımız haller dışında cami içinde mümkün olduğu kadar izin vermemek lazım. Orası ayrı bir mekan. Orada ola ki farklı siyasi görüşlerden olanlar olur, sizinle aynı düşünmeyenler olur, sizi sevmeyenler olur. Oraya gelenler Allah sevgisiyle geliyor. Bunlara özen göstermek gerektiği kanaatindeyim. Tabii teravihin, açık bir alanda geniş katılımla kılınması güzel ama bunun siyasi bir anlam taşıması Ramazan’ın bu iklimine aykırı olur. Bizim bu birleştirici iklimi korumamız hepimiz için önemli.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz