Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'dan Trump'a mektup cevabı: Biz cihanı yönetirken ne Amerika vardı ne Washington...

Davutoğlu’dan Trump’a mektup cevabı: Biz cihanı yönetirken ne Amerika vardı ne Washington vardı

Trump’ın mektubunu bir kez daha sert dille eleştiren Ahmet Davutoğlu, “Bu mektup derhal ABD’ye mukabele misli ile iade edilmeli ve devlet kaydından çıkarmalıdır” diye konuştu:

Trump’ın göndermiş olduğu mektup bir yüz karasıdır. Bu mektup derhal ABD’ye mukabele misli ile iade edilmeli ve devlet kaydından çıkarmalıdır. Hiçbir şey bu mektubun devlet arşivinde bulunmasını meşru gösteremez. Yapılması gereken, ilişkiler iyiyse ki öyle görünüyor.

ABD’ye resmen başvurarak kendilerinden bu mektubu geri çekilmesi talep edilmelidir ve bu mektup “Ke en lem yekun” yani olmamış gibi hale getirilmelidir. Bu millet her türlü çileye katlanır, ama istiskale, zillete asla katlanamaz.

Davutoğlu: Ne Amerika vardı ne de Washington vardı

Bugün Trump bir açıklama daha yaptı. İngilizcesini duyduğumda tüylerim diken diken oldu. “İki küçük çocuk kavga etsinler, biraz yorulduktan sonra gidersiniz ikisini de durdurursunuz”. Türkiye Cumhuriyeti Devleti terör örgütüyle eş olarak muhatap alınamaz. Hele hele çocuk ifadesini aziz bir millete karşı kullanmak mutlaka cevap gerektirir.

Bu millet, cihana hükmederken ortada ne Amerika Birleşik Devletleri vardı, ne de Washington vardı.

Trump bu alçakça mektubunda, istiskal şantaj ve tehdit dilini kullanırken ekonomi ve adalete dikkat çekiyor. Sizin ekonominizi mahvederim diyor ve Brunson olayına bağlıyor. Onurlu bir dış politikanın olmazsa olmaz şartı ülke içinde dışarda kimsenin hesap soramayacağı adalet ikame etmektir. Bunu tam anlamıyla yapamazsanız işte böyle tehdit ve şantajlarla karşı karşıya kalırsınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz