Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu’na ’Schulz’a cevap ver’ diyen Pelikancılar Trump’ın mektubuna neden tepkisiz?

Davutoğlu’na ’Schulz’a cevap ver’ diyen Pelikancılar Trump’ın mektubuna neden tepkisiz?

Dönemin Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, göçmen sorununda aynen şu cümleyi kurmuştu: Biz Erdoğan ile bir anlaşma yapmadık, biz Türkiye Cumhuriyeti ile anlaştık. Biz Davutoğlu’nun başkanlığındaki Türk hükümeti ile anlaştık.

Schulz’un göçmenlerle ilgili meselede söyledikleri bundan ibaret. Ancak o dönem bütün Pelikancılar ayaklanmıştı. Herkes Davutoğlu’ndan bir karşı açıklama yapmasını istemişti.

O gün Türkiye’ye karşı en ufak bir hakaret içermeyen bir cümle karşısında buhranlar geçiren Pelikancılar bugün Trump’ın küstah mektubu karşısında ölüm sessizliğinde.

Schulz üzerinden Davutoğlu’nu köşeye sıkıştırmayı planlayan Pelikan medyası bugün Erdoğan’ı bir mektupla aşağılamaya çalışan Donald Trump’ın hakaretlerini ‘görmezden gelelim’ diyorlar.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz’un ‘Muhatabımız Davutoğlu’ sözleri için yeri göğü inleten Pelikancı medya, Cumhurbaşkanlığı makamını ve Erdoğan’ı küçük düşürmeyi hedef alan mektubu adeta hasır altı etmeye çalışıyor. Mektup yokmuş gibi davranmak istiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz